Przygotowania do premiery „Królewny Śnieżki”

Przygotowania do premiery „Królewny Śnieżki”

W naszym teatrze trwają próby do spektaklu „Królewna Śnieżka”. Premiera przedstawienia w reżyserii Adama Biernackiego odbędzie się już 20 maja.

„Królewna Śnieżka” jest jedną z najpopularniejszych baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem. Przepiękna i w pewnym sensie okrutna baśń braci Grimm uczy kolejne pokolenia dorosłych oraz dzieci, że tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem.

Spektakl reżyseruje Adam Biernacki. To kolejne przedstawienie, które tworzy w naszym teatrze. Widzowie mieli okazję oglądać stworzone przez niego: „Rozkłady jazdy”, „Migdały i rodzynki. Szkice białostockie” oraz „Emocjałki”.

– Cudownie jest być w wiosennym Białymstoku – niezależnie od tego, czy jest przeraźliwie zimno. Dlaczego? Bo czas spędzam w Teatrze Dramatycznym, gdzie z grupą pełnych energii aktorów przygotowujemy baśń dla najmłodszej białostockiej widowni. „Królewna Śnieżka” to mój drugi, po wspaniale przyjętych „Emocjałkach”, skierowany do dzieci i rodzin spektakl – ale tym razem na scenie wystąpi aż piętnastu aktorów. Wyzwanie nie lada, ale co to dla zgranej ekipy! A jeszcze wspanialej, kiedy do współpracy można zaprosić tak wyśmienitych artystów jak scenografka Joanna Jaśko-Sroka, kompozytorka Katarzyna Brochocka i autor projekcji Krzysztof Kiziewicz. Właściwie już sam proces przygotowań to bajka – i miejmy nadzieję, że tę bajkowość nasi mali widzowie poczują nawet w każdym ździebełku trawy i kępce mchu, która zarośnie scenę Teatru – mówi Adam Biernacki.

Na Scenie Dużej  będzie można zobaczyć: Danutę Bach, Jolantę Borowską, Justynę Godlewską-Kruczkowską, Arletę Godziszewską, Krystynę Kacprowicz-Sokołowską, Ewę Palińską/Katarzynę Siergiej, Jolantę Skorochodzką, Krzysztofa Ławniczaka, Patryka Ołdziejewskiego, Sławomira Popławskiego, Piotra Szekowskiego, Franciszka Utko oraz gościnnie: Urszulę Mazur i Leszka Żukowskiego. Choreografię przygotowuje Karolina Garbacik.

Premiera „Królewny Śnieżki” odbędzie się 20 maja o godz. 16.00. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl także 21 maja oraz 3 i 4 czerwca. Bilety na przedstawienie w cenie: 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy), dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/kupbilet.

W maju oraz czerwcu zaplanowaliśmy również ponad dwadzieścia pokazów dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Rezerwacje na spektakle poranne przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni, e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl, tel. 85 74 99 185.

Fot. Ewa Krajewska