Przed premierą „Sąsiadów”

Przed premierą „Sąsiadów”

 Zapraszamy na pierwszą w nowym sezonie artystycznym premierę. Od soboty, 17 września, na dużej scenie będziecie Państwo mogli oglądać „Sąsiadów” Andrzeja Sadowskiego.

Sztuka jest psychologicznym, komediowym thrillerem rozgrywającym się w realiach polskiej prowincji. Spektakl opowiada historię młodego małżeństwa, które porzuca miasto, wyprowadza się na wieś i naiwnie marzy o szczęśliwym oraz prostym życiu, w zgodzie z naturą. Od pierwszego dnia rzeczywistość zaczyna jednak dyktować własne warunki, a krajobraz okazuje się o wiele piękniejszy, niż zamieszkujący go ludzie. Spektakl reżyseruje jego autor – Andrzej Sadowski, który odpowiada także za scenografię. W Białymstoku pracował już przy spektaklach „Pięć kilo cukru” oraz „Romeo i Julia”.

– Jeśli chcecie państwo się skonfrontować z własnym życiem, zobaczyć siebie, w lustrzanym scenicznym odbiciu, to przychodźcie do nas tłumnie, a my postaramy się Wam dać powód do szczerego śmiechu z siebie samych, ale też i do poważnej refleksji – mówi reżyser.

Na scenie będzie można zobaczyć aktorów Teatru Dramatycznego: Agnieszkę Możejko-Szekowską, Piotra Szekowskiego oraz Sławomira Popławskiego. Gościnnie zagra Patryk Ołdziejewski – student V roku Akademii Teatralnej.

– Praca w białostockim Teatrze Dramatycznym jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Zostałem zaproszony do zrobienia dyplomu w spektaklu ,,Romeo i Julia” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Następnie był ,,Exodus 2.0” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur, a teraz jestem w spektaklu ,,Sąsiedzi”. Praca w Teatrze Dramatycznym jest kolejnym etapem na drodze mojego rozwoju. Odcina pępowinę od azylu, jakim była uczelnia i każe być samodzielnym. Cieszę się, że gdy czegoś nie wiem lub nie rozumiem, zawszę mogę liczyć na wsparcie zespołu pracującego w teatrze. Dziękuję bardzo wszystkim za zaufanie i możliwość pracy – mówi Patryk Ołdziejewski.

Andrzej Sadowski przyznaje, że świetnie mu się pracuje w Białymstoku. Jego zdaniem aktorzy są dobrze przygotowani, aktywni i ciągle jest przez nich zaskakiwany nowymi pomysłami. Potwierdza, że ma niezwykłą przyjemność tworzenia i współpracy z nimi. To właśnie aktorowi – Piotrowi Szekowskiemu, powierzył warstwę muzyczną spektaklu.

– Andrzej przez wiele lat działał w teatrze eksperymentalnym. Ale tym spektaklem nie dokonuje z nami rewolucji teatralnej i nie odkrywamy nowej konwencji, czy metody pracy z aktorem. Opowiadamy o ludzkich emocjach, namiętnościach, tajemnicach. Wszystko zawiera się w dowcipnie napisanych dialogach, piosenkach, a przede wszystkim barwnych postaciach. Myślę, że każdy widz odnajdzie choćby kawałek swojego życia w tym spektaklu.

Andrzej dał mi wolną rękę odnośnie kompozycji, które pojawią się w przedstawieniu. Będzie to muzyka gitarowa, prosta w wykonaniu, melodyjna i spójna ze śpiewającymi je postaciami – mówi Piotr Szekowski.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 17 września, o godz. 19.00. „Sąsiadów” będzie można zobaczyć także 18, 24 oraz 25 września o godz. 17.00. Bilety na przedstawienia dostępne są Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie dramatyczny.pl

Fot. Emilia Rogalska