Pokazy finałowe warsztatów teatralnych 2022/2023

Grupa 10+B (dzieci 10-12 lat)

Pod opieką artystyczną Kamili Wróbel-Malec

 

Dziób w dziób

16 czerwca (piątek)

godz. 15:00

Kino Ton

 

„Dziób w dziób” to spektakl inspirowany współczesnym dramatem napisanym przez Malinę Prześlugę. Opowieść koncentruje się na przygodach grupy honorowych gołębi, które stawiają czoła grupie kotek. Gołębie podejrzewają, że kotki zjadły ich towarzyszkę Grażynę. Ich plany zostają pokrzyżowane przez pojawienie się wróbli: Przemka i Basię, którzy pragną dołączyć do grupy gołębi i stać się jej częścią.

Ta historia dotyka aktualnych tematów takich jak budowanie poczucia wspólnoty, miejsca dla różnorodności w grupie oraz konfliktu wartości.

 

 

Grupa 13+A (młodzież 13-15 lat)

Pod opieką artystyczną Moniki Zaborskiej

 

Balladyna

28 maja (niedziela)

godz. 13:00

Kino Ton

 

 

Grupa 13+B (młodzież 13-15 lat)

Pod opieką artystyczną Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej

 

Obłąkana herbatka, czyli sny, o których się nie śniło. Na podstawie „ALICJI W KRAINIE CZARÓW” Lewisa Carrolla 

23 maja (wtorek)

godz. 18:00

Kino Ton

 

Sezon teatralny 2022/2023 grupa 13+B kończy spektaklem, którego scenariusz powstał na kanwie „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. W zachowanym w poetyce snu przedstawieniu (przygotowanym pod czujną artystyczną opieką Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej), każdy z uczestników warsztatów, zmierzył się z własną nieśmiałością, rozwijając skrzydła odwagi, wyobraźni i nieograniczonej radości, a to wszystko wydarzyło się przy filiżance pysznej, acz obłąkanej herbatki. Zapraszamy.

 

 

Grupa 16+A (młodzież 16-18 lat)

Pod opieką artystyczną Arlety Godziszewskiej

 

Mama – etiuda dedykowana

20 maja (sobota)

godz. 11:00

Uniwersyteckie Centrum Kultury

 

Ta która….

Ta która…

Ta która… chroni, uczy, karmi, wspiera, karze, motywuje, krzyczy, kocha, wymaga, tuli, inspiruje… Taka „zwyczajna” miłość zakończona zwyczajnym szaleństwem. Dziękując za wszystko, bądź po prostu dobrym człowiekiem. Etiuda grupy 16+A zainspirowana „Opowieściami o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki.

 

 

Grupa 16+B (młodzież 16-19 lat)

Pod opieką artystyczną Bernarda Bani

 

Sen nocy letniej

17 czerwca (sobota)

godz. 14:30

Kino Ton

 

Sen nocy letniej! Sceny wybrane z jednej z najbardziej znanych i lubianych komedii Szekspira w wykonaniu grupy warsztatowej 16+B. Młodzi adepci sceny przeniosą nas w świat fantazji, miłości, zazdrości i pasji. Zapnijcie pasy… BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

 

 

Grupa 19+A (dorośli ok. 19-25 lat)

Pod opieką artystyczną Piotra Szekowskiego

 

Deadly Hotel

18 czerwca (niedziela)

godz. 13:00

Kino Ton

 

Na podstawie „Cztery pokoje” i „Kill Bill” Quentina Tarantino, oraz „Rough night” Lucia Aniello.

Kanwą opowieści jest historia zaczerpnięta z klasyki kina amerykańskiego: „Cztery pokoje” – akcja rozgrywa się w hotelu, w noc Sylwestrową. Gośćmi hotelu są przeróżne typy spod ciemnej gwiazdy – wiedźmy, mafia włoska, członkowie Yakuzy, gwiazdy kina, dziewczyny na wieczorze panieńskim oraz zabójcy pracujący na zlecenie…! Mieszanka wybuchowa, której świadkiem jest boy hotelowy Ted, który – chce, czy nie chce – bierze udział w ekscesach dziejących się w hotelu.

A co się w nim wydarzy – przyjdź i zobacz.

Nic Ci nie grozi.. ( c h y b a ! 😉 )

 

 

Grupa 19+B (dorośli ok. 26 lat i powyżej)

Pod opieką artystyczną Agnieszki Możejko-Szekowskiej

 

Noc, czary i magia..

4 czerwca (niedziela)

godz. 12:30

Aula Wydziału Nauk o Edukacji

 

W tym roku, po raz pierwszy, tworząc pokaz finałowy, inspiracji do naszych działań scenicznych szukaliśmy w jednym z najznakomitszych dzieł Szekspira pt.: „Sen nocy letniej”. Zastanawialiśmy się, na czym polega fenomen tego autora? Niepodważalny jest fakt, że w jego dramatach, każdy znajdzie coś dla siebie: młody, starszy, kobieta, mężczyzna, zakochany, samotny, bezrobotny, biznesmen. Jak to możliwe? Przecież natura ludzka się nie zmienia, potrzeba miłości również, a nikt tak doskonale nie potrafił tego uchwycić i opisać:

„Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie

Powie najwięcej, kiedy najmniej powie”.

Zatem… mamy noc, w trakcie której wszystko miesza się ze wszystkim, świat ludzi i elfów, odmienione uczucia, czary, odkryte namiętności, niespełnione nadzieje, wyuzdane pragnienia, pojawia się mieszanka tego, co złe i zabawne, magiczne i przyziemne. W tak ekstremalnych okolicznościach walka o romantyczną miłość bywa bezwzględna- tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.

Zapraszamy na nasz rollercoster, proszę tylko zapiać pasy, bo szykuje się iście- ostra jazda!:)