Pokazy finałowe grupy 19+B – fotorelacja

Grupa warsztatowa 19+B, pracująca pod opieką Agnieszki Możejko-Szekowskiej, przygotowała w tym roku dwa spektakle. 23 maja odbył się pokaz „Świętoszka” według Moliera.

 

– W tym roku po raz pierwszy zmierzyliśmy się z tekstem klasycznym napisanym wierszem. Na warsztat wzięliśmy kilka wybranych, najbardziej dynamicznych scen z dramatu Moliere’a – gorzkiej komedii, która w XVII- wiecznej Francji tak poruszyła ówczesnych dewotów, że na pięć lat zabroniono jej grania – powiedziała Agnieszka Możejko-Szekowska, opiekun grupy.

 

Na Scenie Kameralnej Teatru wystąpili: Emilia Budźko, Monika Wierzchowska, Rafał Śledziewski, Marcin Tomkiel, Urszula Pilcicka, Urszula Sierkowska, Marzena Jakowiak, Anna Krywko, Ewa Wawrzyniak, Aneta Iwaniuk, Marta Pawełko, Martyna Bielska, Patrycja Locman, Tomasz Zalewski, Łukasz Zajko, Krzysztof Gorczak, Daniel Borowiec, Bartosz Giedrojć, oraz Kamil Milewski.

 

25 czerwca grupa zaprezentowała spektakl „Zabić… Łosia!”, Na Scenie Dużej wystąpili: Martyna Bielska, Aneta Iwaniuk, Marzena Jakowiak, Patrycja Locman, Urszula Pilcicka, Urszula Sierkowska, Monika Wierzchowska, Kamil Milewski, Łukasz Zajko, Rafał Śledziewski, Anna Krywko, Ewa Wawrzyniak, Marta Pawełko, Katarzyna Bałdyga, Tomasz Zalewski, Daniel Borowiec,  Marcin Tomkiel oraz Bartosz Giedrojć.

 

Tutaj inspiracją do naszych działań warsztatowych był dramat współczesny „Polowanie na łosia” Michała Walczaka. To komedia równie czarna, co romantyczna. Nie tylko słodka, ale i gorzka. Humor przeplata się z grozą, a groteska z realizmem, łączą się różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu nie tylko młodego pokolenia, podana w niebanalny, teatralny, metaforyczny sposób – dodała Agnieszka Możejko-Szekowska.

 

Zdjęcia „Świętoszka” – kliknij!

Nagranie video „Świętoszka” – kliknij!

Zdjęcia „Zabić… Łosia!” – kliknij!

Nagranie video „Zabić… Łosia!” – kliknij!

(użytkownik: warsztatyteatralne, hasło: Teatr1)

 

Fot. Adam Safarewicz

 

 

 

 

Galeria