Poezja – Lubię to!

Projekt został zrealizowany w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Zadanie miało na celu popularyzować czytelnictwo poprzez cykl audycji internetowych. Chcieliśmy przypomnieć i zachęcić czytelników do zapoznania się z dziełami epoki romantyzmu, a zwłaszcza z twórczością polskich wieszczów – Adama Mickiewicza oraz Juliusza Słowackiego i Cypriana Norwida. „Poezja – Lubię to!” opierała się na współpracy aktorów naszego Teatru z filologami.

 

 

Kanwą projektu była poezja z kanonu poezji polskiej i światowej, będąca w programie nauczania szkół podstawowych i średnich. W nagraniu słuchowisk wzięli udział aktorzy Teatru Dramatycznego. Nagrania poprzedziły konsultacje z metodykami i pedagogami, którzy wzięli czynny udział w tworzeniu scenariuszy każdej audycji. Materiały zostały udostępnione w Internecie: w mediach społecznościowych (YouTube) oraz stronie Teatru Dramatycznego. Audycjami będziemy chcieli zainteresować nauczycieli i uczniów. Powstałe materiały będą mogły posłużyć jako materiał dydaktyczny zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i zdalnym.

 

Odcinek I: Adam Mickiewicz

 

 

Odcinek II: Juliusz Słowacki

 

 

Odcinek III: Cyprian Norwid

 

 

 

POEZJA – LUBIĘ TO!

 

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

 

 

Nazwa zadania: Poezja – Lubię to!

Dofinansowanie: 27.300 zł

Całkowita wartość: 55.300 zł

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO


Więcej o projekcie można przeczytać w aktualnościach: