Próby przed premierą „Napisu”

Próby przed premierą „Napisu”

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do najnowszej produkcji. Na małej scenie widzowie będą mieli okazję obejrzeć „Napis” Géralda Sibleyrasa w reżyserii Julii Mark.

W porządnym domu, u porządnych obywateli któregoś dnia w windzie pojawia się napis. Napis jest obraźliwy. W dodatku dotyczy jednego z nich i nie wiadomo, kto jest jego autorem. Błahe zdarzenie urasta do prawdziwego skandalu, a bohaterowie – z pozoru dobrze ułożeni i spokojni– odsłaniają swoją prawdziwą twarz.

„Napis” to czarna komedia jednego z najznakomitszych francuskich dramatopisarzy, obsypana nagrodami i z powodzeniem wystawiana na wielu scenach w Polsce i Europie, a do tego doskonali białostoccy aktorzy to musi być przepis na doskonały wieczór! – zachęca Julia Mark.

Na scenie wystąpią aktorzy Teatru Dramatycznego: Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania i Sławomir Popławski. Towarzyszył im będzie Miłosz Pietruski znany widzom z Teatru Wierszalin.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 19 marca, o godz. 20:00. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć przedstawienie także 20 marca.

Fot. Emilia Rogalska