Premiera teledysku Karoliny Cichej

Premiera teledysku Karoliny Cichej

Już w poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. odbędzie się premiera teledysku „BIAŁYSTOK MAJN HEJM”. Jest to oficjalny wideoklip do singla z albumu „Wieloma językami”, na którym Karolina Cicha śpiewa w językach mniejszości tworzących kulturową tożsamość województwa podlaskiego.

„BIAŁYSTOK MAJN HEJM” (Białystok to mój dom) to utwór napisanym w języku jidysz, który powstał w Taszkiencie w pierwszych dniach drugiej wojny światowej. Utwór mówi o tęsknocie, za rodzinnym miastem, przedwojennym Białymstokiem. W zamyśle twórców, teledysk jest próbą połączenia historii i wspomnień ze współczesnym obrazem miasta, jego dziedzictwem i tożsamością. Przedwojenne portrety mieszkańców Białegostoku autorstwa Augustisa przeplatają się z kadrami ukazującymi dzisiejsze oblicze miasta. Premiera teledysku – jak przystało na utwór tak silnie związany z tym miejscem – odbędzie się w Białymstoku. Białostoczanie jako pierwsi zobaczą wideoklip na oficjalnym pokazie już 16 grudnia w klubie Zmiana Klimatu, (ul. Warszawska 6) o godz. 19.00.

Wydanie płyty „Wieloma językami” i teledysku „BIAŁYSTOK MAJN HEJM” jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Urząd Miejski w Białymstoku. Partnerem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Powstanie teledysku wsparł także Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.