Premiera „Ławeczki”

Premiera „Ławeczki”

W najbliższy piątek, 13 lutego  odbędzie się premiera spektaklu „Ławeczka” Aleksandra Gelmana w reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Początek o godz. 19.00.
To pierwsze w tym roku przedstawienie w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych. Tym razem realizacji doczekał się pomysł Agnieszki Możejko-Szekowskiej oraz Bernarda Bani.

Scenę Inicjatyw Artystycznych rozumiem jako możliwość rozwoju osobistego i spełniania „marzeń” zawodowych. Spotkanie z Bernardem i Mateuszem, w pracy nad „Ławeczką” już od pierwszej próby utwierdziło mnie w przekonaniu, że jedno z moich marzeń ma właśnie szansę się spełnić – mówi Agnieszka Możejko-Szekowska.

Aktorka dodaje, że spotkanie, do którego dochodzi między dwójką bohaterów dramatu utwierdziło ją w przekonaniu, jak bardzo psychika kobiety różni się od psychiki mężczyzny.

Ale jednocześnie potwierdziło, jak wiele rzeczy nas łączy. Jak bardzo jesteśmy do siebie podobni w pragnieniu bliskości, dotyku, czułości, potrzebie zrozumienia, chęci bycia z drugą osobą – chociaż przez jedną chwilę. Jeśli w grę wchodzą emocje i wszystko to, co może się wydarzyć „między słowami”, to ten moment może bardzo rzutować na nasze życie. Co dalej? To pytanie zawsze skrywa tajemnicę i być może dlatego to spotkanie jest tak bardzo intrygujące – dodaje aktorka.

Zdaniem Bernarda Bani „Ławeczka” to spektakl, w trakcie którego możemy zastanowić się nad tym czy człowiek jest stworzony do życia w samotności; czy wybory, których dokonujemy w życiu są wyborami, których naprawdę pragniemy?

„Ławeczka” to spektakl o tym jak trudno jest zaufać, jak trudno otworzyć się na inną osobę, jak trudno jest bezinteresownie oddać siebie. Dopiero, kiedy zrzucimy wszystkie maski, które nosimy na co dzień, możemy stać się wolni – dodaje aktor.

Twórcy przedstawienia podkreślają zespołowy charakter pracy nad nim.

–  Kiedy spotkaliśmy się z Agą i Bernardem na pierwszej próbie „Ławeczki” okazało się, że dla każdego z nas praca nad tym tekstem będzie skokiem na głęboką wodę. Wystartowaliśmy z miejsca w którym więcej było znaków zapytania niż gotowych, pewnych odpowiedzi. Teraz, po miesiącu pracy widzę, jak wiele  udało nam się odkryć dzięki temu, że szukaliśmy razem. To, że Aga i Benek są tak bardzo zaangażowani w  pracę nad spektaklem jest dla mnie dużym wsparciem – mówi reżyser – Mateusz  Przyłęcki.

Premiera przedstawienia odbędzie się 13 lutego, o godz. 19.00. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć „Laweczkę” w Walentynki – 14 lutego oraz 15 lutego o godz. 17.00, następnie 20 lutego o godz. 17.30, a także 21 i 22 lutego o godz. 20.00. Bilety na spektakl (bilet normalny – 25 zł, ulgowy – 20 zł, studencki – 12,50 zł) dostępne są w Kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej na: www.dramatyczny.pl/bilety.

 

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!