Premiera „Emocjałek”

Premiera „Emocjałek”

Premiera „Emocjałek” już za nami!
Dziękujemy wszystkim Widzom za obecność. Tym najmłodszym oraz trochę starszym gościom dziękujemy za wspólną zabawę, bardzo aktywny udział w spektaklu i ciepłe opinie. 

 

Przedstawienie zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl

Fot. Ewa Krajewska

dorman_konkurs_logo
2.it_logo_na ulotki i www
Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-szare