Pożegnanie „Moral insanity. Tragedii ludzi głupich”

Pożegnanie „Moral insanity. Tragedii ludzi głupich”

W najbliższy czwartek, 19 grudnia, Teatr PAPAHEMA pożegna się oficjalnie ze spektaklem „Moral insanity. Tragedia ludzi głupich”. Przedstawienie powstało na podstawie dramatu „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej.

Premiera spektaklu odbyła się w naszym teatrze w styczniu 2015 roku. Aktorzy z Teatru PAPAHEMA zainicjowali tym tytułem powstanie Sceny PracOFFnia – teatralnej przestrzeni, w ramach której swoje realizacje mogli prezentować młodzi, niezależni i aktywni twórcy.

 

 

– To ważne dla nas przedstawienie, jedno z pierwszych, jakie zrealizowaliśmy. Mamy do niego ogromny sentyment, przez lata służyło nam za cenną lekcję teatralnego warsztatu – mówi Helena Radzikowska.

 

 

Od czasu premiery Teatr PAPAHEMA zagrał ten tytuł kilkadziesiąt razy. Aktorzy gościli między innymi na scenach: Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

 

 

– Realizacja tego spektaklu zapoczątkowała naszą współpracę z Urzędem Miejskim w Białymstoku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, dzięki których wsparciu udało nam się zrealizować to i kilka kolejnych przedstawień. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzono i pomoc, którą otrzymaliśmy. Od „Moral insanity” zaczęła się też nasza artystyczna przyjaźń z Teatrem Dramatycznym – dodaje Mateusz Trzmiel.

 

 

Aktorzy uznali, że czas przedświąteczny to najlepsza pora na pożegnanie z tym tytułem. Akcja tragikomedii Zapolskiej rozpoczyna się przy wigilijnej kolacji. Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl w czwartek, 19 grudnia, o godz. 19.00. Wcześniej, o godz. 9.00 oraz 11.00, odbędą się pokazy szkolne. Bilety na przedstawienie dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej, na stronie bilety.dramatyczny.pl.