„Popiełuszko” w Stalowej Woli

„Popiełuszko” w Stalowej Woli

Spektakl „Popiełuszko” zostanie zaprezentowany w kolejnym mieście w Polsce. Tym razem przedstawienie zobaczą widzowie w Stalowej Woli.

 

Premiera spektaklu „Popiełuszko” odbyła się w październiku 2017 roku. Sztuka, którą wyreżyserował Jan Nowara, to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. To, jak mówi reżyser, „przedstawienie o człowieku, nie o ikonie”. Spektakl został wysoko oceniony przez widzów oraz przez rodzinę księdza Popiełuszki.

 

– Cieszę się, że spektakl „Popiełuszko” będą mogli obejrzeć widzowie w kolejnym mieście. Pierwotnie planowaliśmy zagrać przedstawienie tylko raz – z okazji rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego, dlatego jestem niezwykle szczęśliwy, że sztuka ta spotkała się z tak dobrym przyjęciem ze strony widzów i że spektakl grany jest nie tylko na stałe w Białymstoku, ale i prezentowany w różnych częściach Polski – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Sztuka autorstwa Konrada Szczebiota, Janiny Żukiewicz oraz Jana Nowary powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tytułową rolę gra Jakub Lasota.

 

Spektakl Teatru Dramatycznego do tej pory był prezentowany w Rzeszowie, Zabrzu oraz w Zielonej Górze. 3 października przedstawienie zostanie zaprezentowane w Stalowej Woli, dzięki zaproszeniu ze strony Zarządu Regionu Ziemi Sandomierskiej NSZZ „Solidarność”. Białostoccy artyści zagrają w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli dwukrotnie. O godz. 12.00 przedstawienie obejrzą: młodzież i seniorzy. Wieczorem, o godz. 19.00 odbędzie się kolejny spektakl.

 

13 października o godz. 19.00 przedstawienie „Popiełuszko” ponownie będzie można obejrzeć w Białymstoku. Dwa dni później (15 października) odbędzie się – pierwsza w historii Teatru Dramatycznego – emisja spektaklu w Teatrze Telewizji Polskiej na antenie TVP1.