Poparzeni Kawą Trzy – koncert

Poparzeni Kawą Trzy – koncert

30 listopada zapraszamy na Andrzejki z zespołem Poparzeni Kawą Trzy.

Poparzeni Kawą Trzy to polski zespół pop rockowy złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Autorzy hitów „Kawałek Do Tańca”, „Byłaś dla mnie wszystkim” i „Okrutna, zła i podła”.

Powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili grać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu. W 2011 r. ukazała się pierwsza płyta PK3 zatytułowana „Musculus Cremaster”. Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na „Sopot Festiwal Top Trendy”, gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za „Kawałek do tańca”. Od tego momentu zaczynają ich grać duże stacje radiowe, takie jak Jedynka, Radio Zet czy RMF FM.

Zwycięstwo na Festiwalu „Przebojem na antenę” w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia „RDC”, występy na „Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze” czy też „Reggae Festiwalu w Ostródzie”, świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako „biesiadne ska” (jak to trafnie nazwał Krzysztof Skiba po zobaczeniu ich koncertu), a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością „XVIII Przystanku Woodstock” oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Od 6 lat organizują kultowy już, grudniowy „Kontrabal Dziennikarzy”, gdzie występując obok zaproszonych gwiazd mają okazje zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.

Bilety dostępne w kasie Teatru, salonach Empik oraz online na www.kupbilecik.pl i  www.ebilet.pl

Organizator wydarzenia:

Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Białymstoku

św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok