Podlaskie instytucje z ministerialnym wsparciem

Podlaskie instytucje z ministerialnym wsparciem

Ponad 4 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz Biura Programu „Niepodległa” otrzymało sześć jednostek podległych samorządowi województwa podlaskiego. W środę, 26 lutego, w naszym teatrze odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której dyrektorzy instytucji przekazali szczegółowe informacje na temat dofinansowanych projektów. W spotkaniu wziął również udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP), Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Muzeum Podlaskie, Podlaski Instytut Kultury (PIK) i Książnica  Podlaska – te instytucje będą realizowały szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i infrastrukturalnych dzięki dotacjom przyznanym przez MKiDN, NCK oraz Biuro Programu „Niepodległa” na 2020 r. Łączna wartość dofinansowania to 4 066 700 zł ; a ta kwota prawdopodobnie jeszcze się zwiększy, ponieważ rozstrzygnięcia ministerialnych konkursów, do których przystąpiły jednostki samorządu województwa, cały czas trwają.

 

W trakcie spotkania z dziennikarzami, Marszałek Kosicki podkreślał, że tak duża liczba pozytywnie zaopiniowanych projektów, to przede wszystkim zasługa dyrekcji i pracowników podlaskich instytucji kultury. Dodał też, że zarząd województwa wspiera przedsięwzięcia kulturalne nie tylko z pieniędzy samorządowych, ale skutecznie poszukuje możliwości „na zewnątrz”.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji.