Plakaty na sztuki

Plakaty na sztuki

Plakaty, które powstały do spektakli Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, od czwartku (16 maja) będzie można oglądać w Centrum Sztuki Galeria EL. „Plakaty na sztuki” to wystawa prac autorstwa Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha.

Młodzi artyści – absolwenci Wydziału Grafiki poznańskiej ASP – mieli już okazję współpracować z szeregiem teatrów i festiwali teatralnych, m.in. z Warszawy, Poznania, Lublina i właśnie Białegostoku. Są autorami plakatów do takich spektakli Teatru Dramatycznego „Śmierć komiwojażera”, „Gąska”, „Rozkłady jazdy” czy „Seks nocy letniej”. Stworzyli także plakaty do większości odsłon projektu (re)interpretacje. slap czytań.

Poza tworzeniem plakatów zajmują się projektowaniem graficznym, malarstwem, instalacją oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich prace, prezentowane w kraju i zagranicą (m.in. w Turcji, Francji, Meksyku, Bułgarii, Rosji i na Słowacji), znajdują się w zbiorach Fundacji Signum, Muzeum Plakatu w Wilanowie i w kolekcjach prywatnych.

Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach są laureatami stypendium Młoda Polska oraz stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także zdobywcami licznych nagród i wyróżnień, m.in. drugiego miejsca na Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, wyróżnienia na Biennale Plakatu w Trnavie i nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego na Przeglądzie Młodej Sztuki Rybie Oko.

Więcej informacji o wydarzeniu – kliknij!