Odszedł Andrzej Jakimiec

Odszedł Andrzej Jakimiec

Z ogromnym żalem żegnamy

Andrzeja Jakimca
reżysera teatralnego oraz Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w latach 1987 – 1998.

Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy współczucia.

Dyrektor wraz z pracownikami Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

********************************************

Pogrzeb Andrzeja Jakimca odbędzie się 22 czerwca.

O godz. 13.15 nastąpi wyprowadzenie z Kaplicy przy Domu Pogrzebowym „Hades” w Suwałkach (ul. Wyszyńskiego 3).

Następnie kondukt żałobny przejedzie do Klasztoru w Wigrach, gdzie o godz. 14.00 odbędzie się msza żałobna  i pochówek na cmentarzu w Wigrach.

 23 czerwca o godz. 10.00 w Białymstoku w Starym Kościele Farnym odbędzie się msza święta za duszę śp. pamięci Andrzeja Jakimca.

*********************************************

Andrzej Jakimiec urodził się 24 maja 1948 roku w Wałbrzychu. Ukończył I Liceum im. K. Świerczewskiego Wałbrzychu, a następnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademię Teatralną w Krakowie. Pracował m.in. w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Polskim Poznaniu, Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W latach 1976 – 1977 pełnił funkcję kierownika literackiego w naszym Teatrze. w 1987 r. objął stanowisko Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i kierował instytucją przez 12 lat, do 1998 roku.

To dzięki jego pomysłowości przedstawienia Teatru były prezentowane poza siedzibą Teatru, między innymi w skansenie w Osowiczach, w żwirowni w Ogrodniczkach, w pałacyku w Choroszczy czy w kościele św. Wojciecha. Andrzej Jakimiec wyreżyserował grany do dziś spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.