Nowe logo Teatru

Nowe logo Teatru

Profesor Andrzej Strumiłło oraz Piotr Półtorak – Dyrektor Teatru zaprezentowali dziś nowe logo Teatru Dramatycznego.

Jak przyznał Profesor Andrzej Strumiłło – autor znaku, koncepcja logo jest bardzo prosta. Profesor chciał połączyć w nim dramat grecki, powiew romantyzmu i miejsce, a mianowicie pierwszą literę grodu – Białegostoku. Do tego dopasował liternictwo tak, aby miało podobny charakter i stanowiło wspólnie jeden znak.

Decyzja o zmiane logo jest naszym hołdem złożonym prof. Andrzejowi Strumille. Jak powiedział na uroczystości Piotr Półtorak – Dyrektor Teatru, wiele Profesora łączy z naszą instytucją.

– Pierwsze, co przychodzi na myśl, są oczywiście projekty scenografii i kostiumów przygotowane do wystawianych u nas spektakli. Mamy nadzieję, że ta współpraca nie stanowi zamkniętej księgi. Twoje, Dostojny Jubilacie, związki z naszym teatrem mają jednak charakter dużo ściślejszy. Przez wiele lat nasi widzowie patrzyli na Teatr Dramatyczny imienia Aleksandra Węgierki w Białymstoku Twoimi oczyma! Stało się tak, ponieważ ofiarowałeś nam wyjątkowe logo, które dla wielu mieszkańców regionu do dziś stanowi symbol naszego teatru. W dniu obchodów tak pięknego jubileuszu pragniemy oddać Ci hołd powracając do Twego projektu. Tym gestem chcemy przypomnieć, że zawsze byłeś członkiem naszej wielkiej teatralnej rodziny – powiedział Piotr Półtorak.

Prezentacja logo autorstwa prof. Andrzeja Strumiłły była częścią spotkania „Summa, czyli wszystko o Andrzeju Strumille”, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Profesora Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim.

Fot. Emilia Rogalska