„Napis” – przed premierą

„Napis” – przed premierą

W porządnym domu, u porządnych obywateli któregoś dnia w windzie pojawia się napis. Napis jest obraźliwy. W dodatku dotyczy jednego z nich i nie wiadomo, kto jest jego autorem. Błahe zdarzenie urasta do prawdziwego skandalu, a bohaterowie – z pozoru dobrze ułożeni i spokojni– odsłaniają swoją prawdziwą twarz.

„Napis” to wystawiana na całym świecie komedia, której autorem jest współczesny dramaturg Gérald Sibleyras, znany we Francji z napiętnowania zakłamania dzisiejszego społeczeństwa, w którym słowa takie jak tolerancja, wolność i równouprawnienie są tylko hasłami politycznej poprawności.

Przez to, co dzieje się współcześnie spektakl w ostatnim czasie zyskał na aktualności – mówi Julia Mark –  ale „Napis” to przede wszystkim komedia i ponad godzina dobrej rozrywki, która umożliwia chwilę refleksji. To historia o tym, co robi z nami mowa nienawiści i jak jeden napis w windzie wystarczy, by poruszyć całą wspólnotę – dodaje reżyserka, która w przedstawieniu odpowiada również za opracowanie muzyczne, scenografię i kostiumy.

Na małej scenie zobaczymy aktorów Teatru Dramatycznego: Krystynę Kacprowicz Sokołowską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Monikę Zaborską-Wróblewską, Bernarda Banię i Sławomira Popławskiego. Gościnnie towarzyszył im będzie Miłosz Pietruski, który wciela się w postać Pana Lebruna – przewrażliwionego na swoim punkcie mieszkańca kamienicy, stąd tytułowy napis w windzie wywołuje w nim skrajne emocje – mówi o swojej postaci Pietruski.

Kto w windzie eleganckiej kamienicy wyrył napis obrażający nowego lokatora i dlaczego z pozoru mało znaczący incydent zamienia się w ogromna aferę dowiemy się podczas premiery, która odbędzie się 19 marca o godz. 19:00.