Nagroda dla Svietlany Anikiej

Nagroda dla Svietlany Anikiej

Werdykt Jury XV jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej
„Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2015

Jury w składzie:
Joanna Szczepkowska – przewodnicząca,
Jan Bończa – Szabłowski,
Waldemar Zawodziński

po obejrzeniu wszystkich konkursowych przedstawień postanowiło przyznać nagrodę aktorską Svietlanie Anikiej za rolę Sońki w spektaklu „Sońka” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Svietlana Anikiej została również nagrodzona przez Jury Młodych XV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu w kategorii „najlepsza aktorka”.

Gratulujemy i zapraszamy do oglądania Svietlany Anikiej w nagrodzonej tytułowej roli Sońki w naszym Teatrze już w listopadzie!

„Sońka” to pierwsze dzieło Ignacego Karpowicza, które w rok po książkowej premierze, zostało wystawione na scenie wedle jego adaptacji. Agnieszka Korytkowska-Mazur i Ignacy Karpowicz byli przekonani o konieczności inscenizacji „Sońki” tu w Białymstoku – to historia stąd, z ziemi Sońki i tu musiała zostać pokazana. To opowieść, która dotyka dwóch ważnych sfer: nieprzerobionej wciąż historii wschodniej Polski (międzykulturowość, wielowyznaniowość i ponadnarodowość jako hasła reklamowe Podlasia, wymagają głębokiej weryfikacji) oraz poszukiwań nowej formy „teatru pamięci” o świecie, w którym wciąż nie zagoiły są rany i nie rozwiązały się sprawy.

Na najbliższe pokazy „Sońki” zapraszamy:
27 listopada o godz. 20.00,
28 listopada o godz. 17.00,
29 listopada o godz. 17.00.

Rezerwacje biletów na spektakle przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni: tel. 85 74 99 185, e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl

Werdykt Jury XV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2015 – TUTAJ.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!