„Momo” w Warszawie i na Dzień Dziecka

„Momo” w Warszawie i na Dzień Dziecka

W czwartek, 22 maja widzowie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Momo” . Nasi aktorzy wystąpią na zaproszenie Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru. W naszym Teatrze przedstawienie będzie ponownie grane z okazji „Dnia Dziecka”: 31 maja oraz 1 czerwca.

„Momo” Michaela Ende to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka – Momo. Spektakl miał swoją premierę pod koniec listopada 2013 roku. Gościnnie występują w nim tancerze z fenomenalnej grupy Fair Play Crew.

22 maja, o godz. 12.00 spektakl zostanie gościnnie zaprezentowany widzom Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 31 maja i 1 czerwca publiczność ponownie będzie miała okazję obejrzeć go w Białymstoku. W najbliższych przedstawieniach w roli Kasjopei zobaczymy Arletę Godziszewską. Do obsady spektaklu dołączyła także Katarzyna Siergiej. Aktorka, która w maju zasiliła zespół naszego Teatru, wcieli się w rolę jednego z Szarych Panów.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy kilka niespodzianek związanych ze spektaklem. 31 maja o godz. 14.30 odbędzie się otwarcie wystawy prac dzieci ze Szkoły Podstawowej
nr 15 w Białymstoku. W teatralnym holu będzie można obejrzeć efekty konkursu „Moje spotkanie z Momo”. Obrazki, które stworzyły dzieci, powstały po obejrzeniu spektaklu „Momo” w Teatrze Dramatycznym.

1 czerwca na wszystkie dzieci czekają specjalne atrakcje. Po spektaklu zapraszamy na wspólne malowanie szablonów z postaciami z „Momo”, pokaz taneczny, a także  do wspólnej zabawy z grami „Momo/Memo” oraz „Momo. Kto pierwszy, ten gorszy”. Bilety na spektakle 31 maja i 1 czerwca w cenie 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy) dostępne są w Kasie Teatru oraz
na www.dramatyczny.pl/bilety.