„Momo” w Internetowym Teatrze TVP!

„Momo” w Internetowym Teatrze TVP!

Już 16 stycznia spektaklem „Momo” , zostanie zainaugurowana tegoroczna odsłona projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół. 

Telewizja Polska od 29 października 2012 roku realizuje nowatorski, misyjny projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół, które są oddalone od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek). Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkudziesięciotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Projekt opiera się na realizacji na żywo spektakli teatralnych wozami transmisyjnymi oddziałów terenowych TVP. Od początku trwania projektu do 20 grudnia 2013 r. przeprowadzonych zostało 17 transmisji, które obejrzało 500 047 tys. widzów z 6 772 tys. szkół różnego szczebla.

teatr_przez_internet_inwersyjny_RGB (2)

16 stycznia dzieci oraz młodzież będą miały okazję po raz pierwszy obejrzeć spektakl Teatru Dramatycznego . „Momo” Michaela Ende to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka – Momo. Spektakl miał swoją premierę pod koniec listopada 2013 roku. Gościnnie występują w nim tancerze z fenomenalnej grupy Fair Play Crew. Najbliższa okazja, aby obejrzeć przedstawienie na deskach teatru już 23 lutego, o godz. 15.00. Bilety dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Więcej informacji o projekcie – kliknij!

Więcej informacji o spektaklu „Momo” – kliknij!