Młodzi, zdolni w obsadzie „Szalonych nożyczek”

Młodzi, zdolni w obsadzie „Szalonych nożyczek”

Do obsady znanego i lubianego przez widzów spektaklu „Szalone nożyczki” dołączyło dwóch młodych i zdolnych aktorów. W naszym Teatrze właśnie trwają przygotowania do pierwszych pokazów w nowej odsłonie.

Już 22, 23 oraz 24 marca publiczność będzie miała okazję obejrzeć spektakl z udziałem Sebastiana Cybulskiego oraz Piotra Szekowskiego.

KUP BILET NA SPEKTAKL PRZEZ INTERNET


Fot. Ewa Waszkiewicz/www.ewa-waszkiewicz.pl

Sebastian Cybulski – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2007). Debiutował w 2002 roku na scenie Teatru Stara ProchOFFnia w Warszawie w spektaklu „GRY ADAMA”  Radosława Figury w reżyserii autora.

Współpracuje z teatrami w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Radomiu oraz w Białymstoku. W  2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, gdzie zagrał Raskolnikowa w spektaklu „ZBRODNIA i KARA” Fiodora Dostojewskiego oraz w spektaklu Mikołaja Grabowskiego „WSPOMNIENIA POLSKIE” na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza. Od niedawna współpracuje z Teatrem Konsekwentnym z Warszawy, z którym w wrześniu 2011 roku zrealizował świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność, spektakl „ZAKLĘTE REWIRY” (Adaś) oparty na książce Henryka Worcella o tym samym tytule, w reż. Adama Sajnuka.  W Teatrze Powszechnym im. Z. Hubnera w Warszawie zagrał w spektaklu „PRZEBUDZENIE WIOSNY” Franka Wedekinda w reż. Heleny Kaut-Howson (Ernest Robel).
Od 2008 roku stale współpracuje z Teatrem Kwadrat w Warszawie przy spektaklu „BEREK, czyli upiór w moherze” (Wojtek) – komedii opartej na książce Marcina Szcyzgielskiego, w reż. Andrzeja Rozhina, którego prapremiera odbyła się w 2008 roku.  Od 2007 roku współpracuje z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie. Zagrał w spektaklach: „KARTON” Clementa Michela w reż. Romualda Szejda (Lorenzo) oraz „PROCA” Nikolaja Kolady w reż. Romualda Szejda (Anton).   W Teatrze Polski w Poznaniu można go zobaczyć w klasykach rosyjskiej literatury, w przedstawieniu „BOBOK” na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego (Siemion Ardalionowicz) oraz w spektaklu „MISTRZ i MAŁGORZATA” Michaiła Bułhakova w brawurowej roli Korowiowa. Oba septkakle wyreżyserował Grigorij Lifanov. Na scenie Teatru Druga Strefa z Warszawy zagrał m.in.: w autorskim spektaklu „FIN” Sylwestra Biragi, „JUBILEUSZU” George’a Taboriego, „MECHANICZNEJ MAGDALENIE” Andrzeja Maleszki, a w 2012 roku zagrał w prapremierze „POWIETRZE” dramacie Bartosza Konstrata. W Teatrze Studyjny w Łodzi zagrał między innymi: w kryminale „PAJĘCZA SIEĆ” Agathe Christie w reżyserii Aleksandry Koniecznej (Jeremy Warrender), w spektaklu „BOBOK” wg. opowiadań Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Grigorija Lifanova (Siemion Ardalionowicz, Platona); oraz w „ŚWIĘTOSZKU” Moliere`a w reżyserii Michała Staszczaka (Walery).

Szerszej publiczności znany jest m.in.: z serialu „Barwy szczęścia” (Ksawery Rybiński). Wystąpił gościnnie w serialach: „Magda M.” (2006), „Fałszerze. Powrót Sfory” (2006) oraz zagrał w Teatrze TV: „Książe Niezłomny” (1998), „Pseudonim Anoda” (2008), „Tajny Współpracownik” (2009).

W 2009 roku otrzymał wyróżnienie w plebiscycie publiczności BIAŁY BEZ dla najlepszego poznańskiego aktora w sezonie 2008/2009.  Ze spektaklem „BOBOK” F. Dostojewskiego Teatru Polskiego z Poznania otrzymał GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kosova Incest (2010) oraz Główną Nagrodę na XII Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie (2008). Natomiast spektakl „PROCA” N. Kolady Teatru Scena Prezentacje z Warszawy otrzymała nagrodę Feliksa Publiczności za sezon 2007/2008.

Piotr Szekowski – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Aktorskiego w klasie mistrzowskiej Beaty Fudalej (2012 r.).

Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za rolę Majora w spektaklu „Damy i huzary” oraz za rolę Gustawa w spektaklu „Śluby” na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2011r.)
Nagrodzony przez publiczności za etiudę filmową „Przypadki Jean’a Bacque” na „48 Hours Festival” w Warszawie.

Dorobek artystyczny:
2012 – „On Air” na podstawie „Agamemnona”Ajschylosa – Aigistos, reżyseria: Drobniuch Robert
teatr:   Teatr Kolegtyw Warszawa-Białystok
2012 – „Wesele” St. Wyspiański, reż. B. Semotiuk Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki Białystok, rola: Chwat
2011 – udział w koncercie Głównym XIV edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi poświęconej twórczości Stanisława Radwana. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Łódzkiej Filharmonii pod batutą Daniela Raiskina.
2011 – „Damy i Huzary” – reżyseria Jerzy Trela, rola: MAJOR (Spektakl dyplomowy PWST)
2011 – udział w II etapie 32 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
2011 – „ŚLUBY” – reż. Wojciech Kościelniak (na podstawie „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry) – asystent reżysera, rola: GUSTAW (Spektakl dyplomowy PWST)
2010 – koncerty z Krystyną Tyburowską i Krakowskią Orkiestry OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńki
2010 – „Człowiek Ogromny” monodram muzyczny z tekstami Wieśka Dymnego w ramach Stypendium Prezydenta Białegostoku Dla Młodych Twórców / Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki (wykonanie, reżyseria, produkcja – własne)
2009 – „Dom na granicy” – reż. Piotr Dąbrowski, rola: CELNIK (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku/gościnnie/przedstawienie dwujęzyczne – język polski i esperanto)
2009 – „Gazy Superszlachetne” – reż. Tomasz Talerzak, rola: Staples.(Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – wyróżnienie w kategorii NurtOff)
2008 – „Trzy Razy Łóżko” – reż. Piotr Dąbrowski, rola: ON (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)
2007 – „Latający Cyrk Monty Pytona” – reż. Adam Opatowicz (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)
2006 – „Brat Naszego Boga” – reż. Paweł Aigner, rola: BRAT SEBASTIAN, CHÓR (Teatr Rampa w Warszawie)

FILM/SERIAL:
2009 – SAMO ŻYCIE, Obsada aktorska, HipHopowiec
2008 – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  (Discovery Historia),reż. Joanna Maro, rola: WIĘZIEŃ
2007 – MAGICZNE DRZEWO reż. Andrzej Maleszka – animacje przedmiotów
2006 – KRYMINALNI odc. STARY ZNAJOMY (64), Obsada aktorska – DOWÓDCA

Poza teatrem interesuje się muzyką, filmem, dobrą książką, od niedawna kalisteniką i od zawsze… ludźmi. Śpiewa, tańczy, trenuje sztuki walki: capoeirę, boks, gra na instrumentach: gitarze, basie, pianinie, instrumentach perkusyjnych.