Mikołajki z „Emocjałkami’

Mikołajki z „Emocjałkami’

Do  naszego Teatru powracają „Emocjałki”. Przedstawienie dla najmłodszych powstało na podstawie „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

Spektakl został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych, które otrzymała aktorka teatru – Justyna Godlewska-Kruczkowska. Widzowie „Emocjałek” wspólnie z bohaterami: Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podróżują po świecie uczuć i emocji. Wypowiadają wojnę nudzie, szukają sposobów na pokonanie wstrętu, próbują oswoić straszny strach i wszystkich wokół zarażają radością.

– Pod namiotem pełnym uczuć dzieją się naprawdę niesamowite rzeczy. Tu wszyscy jesteśmy aktorami i wspólnie tworzymy spektakl. Bawimy się, śpiewamy, a czasami to nawet urządzamy wielkie bitwy na poduszki. Zapraszamy na „Emocjałki” zwłaszcza teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Spędźcie ten emocjonujący czas z nami – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska.

Za scenariusz, reżyserię oraz scenografię spektaklu odpowiada Adam Biernacki. Barwne kostiumy stworzyła Ilona Rechnio. Muzykę skomponował Konrad Wantrych. Wizualizacje przygotował Michał Mróz. W przedstawieniu oprócz Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej występują Rafał Olszewski oraz gościnnie Dorota Białkowska – aktorka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Dzięki udziałowi w Konkursie im. Jana Dormana, zorganizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, „Emocjałki” dotarły do kilkuset dzieci z kilkunastu miejscowości na terenie województwa podlaskiego. Do tej pory spektakl został pokazany ponad 30 razy. Teraz najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć perypetie Rozalki, Bodzia i Pani Miłki w siedzibie białostockiego Teatru.

– To dla mnie wyjątkowa przyjemność – tak jak rejs po dalekich morzach z bezpiecznym powrotem do domu. Moi ukochani bohaterowie: Bodzio, Rozalka, pani Miłka, Pajacyk i Lalka po podróżach w nieznane, w trakcie których dotarli do czekających na nich dzieci, wreszcie mogą zaprosić ich do siebie. A to tak, jakby urządzać urodziny! Na cały Białystok! A kto nie lubi hucznych urodzin? Juhu! Niech nam żyją „Emocjałki” sto lat! I niech zobaczą je wszyscy, którzy grzecznie czekali na ich bezpieczny powrót do teatralnego domu – mówi Adam Biernacki – reżyser spektaklu.

Dzieci z przedszkoli oraz szkół będą mogły zobaczyć „Emocjałki” 15, 16, 22 i 23 listopada o godz. 10.00, 6 grudnia o godz. 9.30 i 11.00 oraz 7 i 8 grudnia o godz. 9.00. Teatr zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami także na spektakle weekendowe: 3, 4 i 18 grudnia o godz. 11.00. Bilety na przedstawienia dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl. Rezerwacje przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni (e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl, tel. 85 74 99 185, 85 74 99 184).

3 grudnia bohaterów „Emocjałek” będzie można spotkać w Alfa Centrum przy ulicy Świętojańskiej 15. Justyna Godlewska-Kruczkowska, Dorota Białkowska-Krukowska oraz Rafał Olszewski przeczytają dzieciom fragmenty „Wielkiej Księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke oraz zaprezentują piosenki ze spektaklu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.