„Mayday” w Suwałkach

 „Mayday” w Suwałkach

W najbliższy wtorek (24 kwietnia) Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprezentuje spektakl „Mayday” widzom w Suwałkach. Przedstawienie będzie można obejrzeć w Suwalskim Ośrodku Kultury.

„Mayday” to sztuka autorstwa Ray’a Cooney’a – brytyjskiego komediopisarza, uznawanego za mistrza farsy. Przedstawienie opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją.

Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. We wrześniu ubiegłego roku odbyła się premiera białostockiej inscenizacji. Przedstawienie wyreżyserował Witold Mazurkiewicz, który odpowiadał także za scenografię i opracowanie muzyczne. W spektaklu można zobaczyć: Justynę Godlewską-Kruczkowską, Arletę Godziszewską, Bernarda Banię, Krzysztofa Ławniczaka, Sławomira Popławskiego, Marka Tyszkiewicza, Franciszka Utko oraz gościnnie Dawida Malca.

„Mayday” został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez białostockich widzów. Teraz, przedstawienie będzie mogła zobaczyć publiczność w Suwałkach.

– Cieszę się, że mimo niezwykle napiętego grafiku, udało nam się znaleźć czas, aby zagrać spektakl „Mayday” w Suwałkach. Mam nadzieję, że sztuka ta przypadnie do gustu widzom Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nieśmiało liczymy na to, że suwalczanie zechcą obejrzeć również nasze inne przedstawienia i odwiedzą nas także w naszej siedzibie – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Aktorzy Teatru dramatycznego zagrają „Mayday” w Suwałkach we wtorek, 24 kwietnia o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy, przy ul. Jana Pawła II 5. Bilety w cenie 30 i 20 zł dostępne są w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury i na stronie internetowej: bilety.soksuwalki.eu.