Lumo Bjalistoko

Lumo Bjalistoko

W najbliższy piątek oraz sobotę (30 września – 1 października) odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko. Po zmroku, między godz.19.00 a 22.00 będziecie Państwo mogli obejrzeć pokazy mappingu na fasadzie naszego budynku oraz pokazy laserowe.

Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, dla którego światło jest głównym narzędziem dokonującym zaskakujących nocnych metamorfoz przestrzeni miejskiej. Festiwal Lumo Bjalistoko łączy innowacyjne pomysły i techniki instalacyjne, tworząc tym samym nowatorskie formy sztuki wizualnej.

Jego główną ideą jest ukazanie mniej znanych odmian street artu wraz z różnorodnymi formami artystycznymi wykorzystującymi światło, które kreuje odbiór przestrzeni i wytwarza relację pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem. Po zmroku światło wydobywa z cienia ukryte elementy, stając się tym samym przewodnikiem po naturze danej przestrzeni, która staje się plastyczna i łatwa do modelowania. Na Festiwal składają się różne dziedziny sztuki wykorzystujące światło.

W ramach Festiwalu zaprezentowane zostaną: iluminacje, instalacje, street art, sztuka ulicy, fire show czy sztuki performatywne. Na placu przed Teatrem Dramatycznym, w Parku Starym, na dziedzińcach Pałacu Branickich i Skwerze Armii Krajowej uczestnicy znajdą kilkadziesiąt instalacji oraz innych form artystycznych, które organizatorzy przygotowali na potrzeby trzeciego festiwalu „Lumo Bjalistoko”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Festiwalu: lumobjalistoko.pl.

Zapraszamy na plac przed Teatrem!