Krzysztof Ławniczak odznaczony za całokształt pracy artystycznej

Krzysztof Ławniczak odznaczony za całokształt pracy artystycznej

Krzysztof Ławniczak otrzymał Odznakę Honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za całokształt pracy artystycznej.

 

Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

 

Aktor pracę w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki rozpoczął w 1980 r. jeszcze jako adept i od tego czasu należy do zespołu artystycznego Teatru.

 

Widzowie od wielu lat podziwiają go  na deskach białostockiego teatru.

 

Krzysztof Ławniczak od 30 lat brawurowo wciela się w postać Starszego Lejtnanta Zubowa w kultowym już spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w reżyserii Andrzeja Jakimca. Monodram stał się istotnym dla historii białostockiej sceny dramatycznej przedsięwzięciem i znakiem rozpoznawczym aktora. Kreowany przez niego bohater niezmiennie bawi i wzrusza od lat kolejne pokolenia widzów.

 

Umiejętności Krzysztofa Ławniczaka doceniła również publiczność, przyznając mu w 2004 roku tytuł „Aktora Sezonu” w plebiscycie publiczności (2003-2004). Aktor został odznaczony jako „Zasłużony Działacz Kultury”, otrzymał także Srebrny Krzyż Zasługi. W 2014 roku otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.