Kierunek Wschód VII – „Mewa” (fotorelacja)

Kierunek Wschód VII – „Mewa” (fotorelacja)

Wczorajszy spektakl „Mewa” OKT/Miejskiego Teatru w Wilnie (Litwa) w reżyserii Jokūbasa Brazysa wywołał poruszenie oraz żywe dyskusje po jego zakończeniu.

 

 Wśród osób zabierających głos był dyrektor Teatru Dramatycznego, Piotr Półtorak, który powiedział:

 

„Trzy lata próbowałem Was tu ściągnąć, i mi się nie udawało – ale w końcu się udało. Dlaczego chciałem mieć ten spektakl? Sami widzieliście – to genialny spektakl. Wy jesteście silni swoją młodością, dlatego trzymajcie to, co macie, jak najdłużej. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie, że jesteście tu z nami”.

 

Swoją refleksją o spektaklu podzieliła się również Jolanta Hinc-Mackiewicz, kierownik literacki Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku:

 

„Ogromne podziękowanie za siłę ekspresji i prawdziwego uczucia. Nie jest łatwo płakać tak, aby widz uwierzył, że to rzeczywiście Was głęboko dotyka. To jest mistrzostwo, które pokazaliście. Kiedy widzę tak młodych aktorów, jest to poruszające. Bardzo dziękuję, że gest trwał na scenie, cisza była wypełniona, a my mogliśmy być razem z Wami w tym przedstawieniu. Znakomity spektakl, bardzo dziękuję”.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Bartka Warzechy z wczorajszego spektaklu „Mewa”.

 

Galeria