Kierunek Wschód VII – „Skromny chłopak” (fotorelacja)

Kierunek Wschód VII – „Skromny chłopak” (fotorelacja)

Armeński teatr oczarował publiczność podczas drugiego dnia festiwalu. Narodowy Teatr Akademicki im. Gabriela Sundukyana w Erywaniu przedstawił nam dość klasyczną w formie sztukę angielskiej pisarki Charlotte Jones zatutułowaną od nazwiska bohatera ”HUMBLE BOY” – co znaczy ”Skromny chłopak”.

 

Scena Uniwersyteckiego Centrum Kultury przeistoczyła się w zamkniętą przestrzeń domostwa Państwa Skromnych, których widzowie podglądali przez rozciągniętą na początku przedstawienia siatkę z przodu sceny. Kłopoty rodziny i problemy z nadwrażliwym synem Feliksem, który nie radził sobie ze swymi relacjami z matką, jej partnerem i byłą ukochaną – były tylko bardzo odległą analogią do rozterek Hamleta.

Białostocka publiczność po brzegi wypełniająca salę UCK ciepło przyjęła armeńskich artystów, którzy po raz czwarty uczestniczyli w Kierunku Wschód.

 

 

 

Festiwal Kierunek Wschód dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr 2023 oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

 


 

 

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA – ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH PROGRAMU TEATR 2023

 

 

 

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA – ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

 

 

 

Galeria