HISTORII SPOTKANIE Z TEATREM

HISTORII SPOTKANIE Z TEATREM

Tegoroczna wiosna w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przejdzie do historii! I to dosłownie, za sprawą nowego programu „HiT – Historia i Teatr”, adresowanego do białostockiej młodzieży. W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów udowodnimy, że obie dziedziny wspaniale się łączą i są sposobem na wyjątkowe poznawanie przeszłości. Mało tego – że w ten sposób młody człowiek ma szansę lepiej zrozumieć siebie w otaczającym świecie. Warsztaty wypełnią muzyka, film, reportaże, działania plastyczne i aktorskie. Na koniec zaś powstanie instalacja filmowa, która zabierze nas na wędrówkę w czasie. Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.

Jeśli zatem macie od 16 do 19 lat, kilka wolnych sobót i ochotę na przeżycie fascynującej przygody w teatrze – to idealna propozycja dla Was! Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc bardzo ograniczona. By mieć szansę na uczestnictwo w programie, należy wysłać mail na adres: edukacja@dramatyczny.pl, podać w nim: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz załączyć krótki esej (do 2000 znaków) na temat: Moja własna historia w teatrze. Na zgłoszenia czekamy do 5 marca 2013. Do udziału w programie zaprosimy autorów pięciu najciekawszych prac. Pierwsze spotkanie już 9 marca 2013 r.

Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange www.akademiaorange.pl

Organizatorzy: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki oraz Niezależna Grupa Okazjonalna „Produkcja Wrażeń”.

Partnerzy: Pogotowie Opiekuńcze w Białymstoku, Pogotowie Kulturalno-Społeczne, Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, BiałystokOnline.pl

Więcej Informacje o projekcie – kliknij!