„(HashTak) Witkacy” – fotorelacja z premiery

„(HashTak) Witkacy” – fotorelacja z premiery

W sobotni wieczór (26 października) na Scenie Kameralnej odbyła się premiera spektaklu „(HashTak) Witkacy”.

„(HashTak) Witkacy” to autorski performance Patryka Ołdziejewskego – aktora naszego teatru. To teatralno-muzyczne wydarzenie powstało na podstawie tekstu „Narkotyki” Stanisława Ignacego Witkiewicza, w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców. Aktorowi towarzyszą na scenie: Magdalena Dąbrowska i Kamila Wróbel-Malec – aktorki Białostockiego Teatru Lalek oraz Dawid Malec – aktor Teatru Dramatycznego. Cała czwórka tworzy razem grupę Spider Demon Massacre.

 

 

Powstaniu spektaklu towarzyszyło wydanie płyty, która została zrealizowana przez Pawła Oziabło w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie. Partnerami projektu „(HashTak) Witkacy” była Gmina Michałowo, Centrum Młodzieży w Michałowie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

 

Sobotnia premiera dostarczyła widzom potężnej dawki emocji, wrażeń i wzruszeń. Gratulujemy twórcom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego wieczoru.

 

Fot. Ewa Krajewska