Hamlet

Hamlet

William Szekspir

Tragedia w dwóch aktach

 

„Tajemnica życia i nieuchronności śmierci może sparaliżować wolę i umysł człowieka, lub przeciwnie, podwoić pęd życia, pobudzać do tworzenia ciasnych norm etycznych, lub stworzenia społeczeństwa bez moralności. W inscenizacji „Hamleta” Teatru Kolady Dania żyje w zgodzie z tymi zasadami. Jest ona przekształcona w moralną kąpiel błotną, gdzie piękno jest naruszone, gdzie dyskusje na temat dobra i zła są śmieszne, a człowiekiem rządzi haniebny instynkt. Nie zobaczymy tu Hamleta, którego możemy obwiniać za niezdecydowanie i słabą wolę, ani Hamleta – wojownika, demaskatora zła, chociaż inne tradycyjne interpretacje sceniczne ukazują oba takie warianty tej postaci. Spektakl pokazuje Hamleta bardziej jako ofiarę. Stając twarzą w twarz ze swoimi oprawcami, Książę Danii grany przez Olega Yagodina, nie może pozbyć się uczucia, że oni są silniejsi od niego. Czy rzeczywiście człowiek nie jest nieszczęśliwą zabawką w rękach losu? Jest bezbronny w świecie pozbawionym rozsądku i sumienia”.

J. Matafonova, „Ural’s worker”

 

„Kolada dowodzi, że działanie na scenie jest ważniejsze niż tekst. Sprawia, że widz albo bezspornie przyjmie ustalone zasady, albo odmówi przyjścia do teatru Kolady w ogóle. Każdy reżyser może tylko pomarzyć o takiej swobodzie wyrażania siebie”.

„Kommiersant”

„… I dalej mamy to niezwykłe działanie, niezgodne i grymaśne, które neguje wszystkie obecne zasady dobrego smaku, ale które jest tak malownicze, żywe w obrazie aktora-fetysza Kolady – Olega Yagodina, pół-chuligana, pół-Baryshnikova w czołowych partiach jego roli”.

„Le Monde”

Spektakl grany w języku rosyjskim z polskimi napisami.

Spektakl można obejrzeć:
6 kwietnia o godz. 19.00 – KUP BILET

Scena: duża

Ceny biletów:
normalny 60 zł
ulgowy 50 zł

Czas trwania: 3 godziny z przerwą

Data premiery: 26 czerwca 2007 r.

Reżyseria: Nikołaj Kolada

Rezerwacje biletów na spektakl przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni
tel. 85 74 99 185 oraz 85 74 99 184
e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl