„Gra o ton” – premiera dla najmłodszych już w sobotę

„Gra o ton” – premiera dla najmłodszych już w sobotę

Zapraszamy na ostatnią w tym sezonie artystycznym premierę. Tym razem przygotowaliśmy propozycję dla najmłodszych. Od 30 maja na małej scenie widzowie będą mogli oglądać Teatr naukowy „Grę o ton” stworzony pod opieką reżyserską Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Przedstawienie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To opowieść o Mateuszu i Basi, którzy uwielbiają odwiedzać swojego pradziadka. Zawsze dowiadują się tam czegoś ciekawego. Tym razem starszy pan opowie prawnukom kryminalną historię osadzoną w czasach odkryć naukowych XIX wieku. Czy wynalazek ekscentrycznego naukowca powstrzyma bezwzględną baronessę? Czy uda się zatrzymać podstępny plan wpływowej i zamożnej kobiety? Zagrożony jest podmiejski park i wszystkie żyjące w nim zwierzęta. Kto, a może co będzie w stanie  go ocalić? Trop prowadzi do niezwykłej pracowni Antoniego Decybela i jego wynalazków mających moc władania dźwiękiem. Aby jednak okazały się pomocne, najmłodsi widzowie będą musieli najpierw poznać zasady ich działania.

– Spektakl naukowy, jakim jest „Gra o ton ” powstawał w głowach twórców od dawna. W jego tworzeniu biorą udział zarówno artyści teatru, jak i naukowcy oraz popularyzatorzy wiedzy naukowej. Jako artyści i rodzice jednocześnie, wiemy jak ważna jest nauka przez zabawę i zabawa przez naukę. Teatr naukowy łączy te dwie dziedziny. Wiemy z doświadczenia, że raz pobudzona ciekawość dziecka może procentować pasją na całe życie. Trzeba tylko trochę magii, trochę konkretu i barwny świat, który na chwilę potrafi zastąpić codzienność – mówi Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Autorami scenariusza oraz konstruktorami wynalazków są Bartosz Mazur i Mikołaj Tabako z grupy non pro fit. Mikołaj Tabako skomponował także muzykę. Scenografię przygotował Jacek Malinowski, a kostiumy Agata Wąs. Na scenie będzie można zobaczyć Monikę Zaborską-Wróblewską, Piotra Szekowskiego oraz gościnnie Bartosza Mazura. Przedstawieniu towarzyszy interaktywna wystawa – laboratorium dźwięku.

Najbliższa okazja, aby obejrzeć spektakl już w sobotę 30 maja, o godz. 15.00. Kolejne przedstawienia odbędą się 31 maja o godz. 13.00 i 15.00, 1 czerwca o godz. 10.00 oraz 12.00, a także 2 i 11 czerwca o godz. 10.00. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.