Glany na glanc – spektakl przedpremierowy

Glany na glanc – spektakl przedpremierowy

Zapraszamy na spektakl przedpremierowy „Glany na glanc” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego, który odbędzie się 24 maja, o godz. 19.00 na małej scenie naszego Teatru. Wszystkie bilety na spektakl przedpremierowy kosztują 21 zł i dostępne są wyłącznie w Kasie Teatru.

“Glany na glanc” to sztuka o spotkaniu dwóch osób, reprezentujących skrajnie różne postawy – skinhead’a, który zamordował Hindusa, z liberalnym Żydem, który ma być jego adwokatem. Nic nie wskazuje, by jakakolwiek współpraca była możliwa. A jednak prawnik podejmuje mozolną próbę dotarcia do mentalności swego klienta.

Tekst, którego premiera miała miejsce piętnaście lat temu w Kanadzie, dotyka problemów niestety  aktualnych w Polsce. Przypadki nacjonalizmu i rasizmu ze szczególną agresją zdarzają się i u nas. Nie można na to pozwalać i pozostawać obojętnym. „Glany na glanc” nie są jedynie prostym potępieniem młodego neonazisty, stawiają też pytania o możliwość zmiany takiej postawy. O szczerość tej przemiany. O środki, jakich wolno używać, chcąc dotrzeć do czyjejś osobowości. Sztuka skłania do stawiania pytań: czy nasz liberalizm i tolerancja nie są tylko teoretyczne? Czy w konfrontacji z realnymi przypadkami zła potrafimy pozostać kulturalnymi i tolerancyjnymi ludźmi? Czy potrafimy dostrzec człowieka w przestępcy? I wreszcie: czy potrafimy definiować swoją tożsamość inaczej, niż przez bycie czyimś wrogiem.

Tytuł oryginału: Cherry Docs

Premiera: 25, 26 maja 2013 r.

Scena: mała

Czas trwania spektaklu: ok. 80 minut

Przekład: Hanna Szczerkowska

Reżyseria: Krzysztof Rekowski

Scenografia: Maciej Chojnacki

Kompozytor: Marcin Mirowski

Wizualizacje: Emilia Sadowska

Dramaturg: Dana Łukasińska

Inspicjent: Jerzy Taborski

Obsada:

Piotr Półtorak – Danny Dunkelman (adwokat, Żyd)

Mateusz Witczuk – Mike Downey (skinhead)

Cena biletu na spektakl przedpremierowy: 21 zł

Bilety na spektakl przedpremierowy dostępne są wyłącznie w Kasie Teatru.

Zapraszamy!

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADIT Elżbieta Manthey