Glany na glanc – razem przeciw rasizmowi!

Glany na glanc – razem przeciw rasizmowi!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Jagiellonia Białystok zapraszają na premierę najnowszego spektaklu Teatru – „Glany na glanc” Davida Gowa, w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

“Glany na glanc” to sztuka o spotkaniu dwóch osób, reprezentujących skrajnie różne postawy – skinhead’a, który zamordował Hindusa, z liberalnym Żydem, który ma być jego adwokatem. Nic nie wskazuje, że jakakolwiek współpraca będzie możliwa. A jednak prawnik podejmuje mozolną próbę dotarcia do mentalności swego klienta.

Spektakl dotyka niezwykle ważnych i aktualnych problemów związanych z różnorodnością kulturową oraz tolerancją. Ostatnie przypadki ataków na obcokrajowców w Białymstoku pokazują, że dyskryminacja na tle rasowym jest wciąż obecna w przestrzeni naszego miasta, w głowach niektórych mieszkańców. Chcemy zaprotestować przeciwko takim zachowaniom. Powiedzieć stanowcze „NIE!”. Wspólnymi siłami chcemy zachęcić do przyjścia do Teatru, skłonić do refleksji nad różnorodnością kulturową, religijną, narodową. Spróbować zmienić na lepsze otaczającą rzeczywistość…

Poprzez spektakl „Glany na glanc” Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki przyłączył się do akcji białostockiego oddziału Gazety Wyborczej – „Wykopmy rasizm z Białegostoku”.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!