Finał akcji „Pola nadziei”

Finał akcji „Pola nadziei”

W miniony weekend Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci już po raz ósmy zorganizowało akcję „Pola Nadziei”. Jej stałym elementem jest doroczna tzw. „Żonkilowa kwesta”, która odbyła się 12 i 13 maja.

 

„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje  Fundacja „Pomóż Im”. Ważnym elementem akcji jest sadzenie jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. Były one rozdawane podczas finałowych kwest. Zebrane pieniądze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum. Jego zadaniem jest w pierwszej kolejności zapewnienie opieki nieuleczalnie chorym maluchom, tak aby mogły one odejść bez bólu i cierpienia. To również ogromna pomoc materialna, bez której wiele rodzin nie poradziłoby sobie.

 

Motto tegorocznej akcji były słowa z biblijnego Listu do Rzymian: „Nadzieja zawieść nie może…”. W kweście na rzecz podopiecznych hospicjum wzięła udział Monika Zaborska – aktorka Teatru Dramatycznego.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły akcję!