„Emocjałki” – próby

„Emocjałki” – próby

Uczucia to niełatwa sprawa. Jak nauczyć dzieci mówić o uczuciach? Jak mówić o emocjach, które często przerastają dorosłych? W Teatrze Dramatycznym trwają próby do pierwszej w tym sezonie propozycji dla najmłodszych widzów – spektaklu „Emocjałki”. Przedstawienie powstaje na podstawie „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke – twórcy, który wydaje się, że znalazł na to sposób.

Czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć wraz z Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podczas fascynującej wyprawy pod namiot pełen uczuć!

„EMOCJAŁKI” to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jedyna okazja do scenicznego spotkania z bohaterami kultowej „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

Spektakl powstaje dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych, którego laureatką została aktorka Teatru Dramatycznego – Justyna Godlewska-Kruczkowska.

Do współpracy przy realizacji spektaklu, którego premiera zaplanowana jest na 29 października, Justyna Godlewska-Kruczkowska zaprosiła reżysera Adama Biernackiego, który podjął się stworzenia scenariusza, reżyserii oraz opracowania scenografii. Justyna Godlewska-Kruczkowska w projekcie pełni również rolę asystenta reżysera, a na scenie towarzyszyć jej będzie Rafał Olszewski. Zarówno z Adamem Biernackim jak i Rafałem Olszewskim aktorka miała okazję współpracować przy tworzeniu spektaklu „Migdały i rodzynki. Szkice białostockie”, który powstał dzięki stypendium Miasta Białegostoku dla Rafała Olszewskiego. Oprócz rodzimych aktorów w spektaklu widzowie będą mieli okazję zobaczyć Dorotę Białkowską, znaną m.in. z roli w „Sońce”.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 29 października o godz. 18:00. Spektakl będzie można zobaczyć 30 października o godz. 11:00 oraz 31 października o godz. 13:00.

Przedstawienie zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych.

Spektakl dofinansowany w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wschodzacy Bialystok logo webdorman_konkurs_logo