Dzień Dziecka w Teatrze

Dzień Dziecka w Teatrze

W najbliższą sobotę (3 czerwca) z okazji obchodów Dnia Dziecka, zapraszamy do wspólnej zabawy z bohaterami spektaklu „Królewna Śnieżka”.

Przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm to najnowsza propozycja Teatru Dramatycznego skierowana do dzieci. Przepiękna, powszechnie znana i w pewnym sensie okrutna opowieść uczy kolejne pokolenia dorosłych oraz dzieci, że tylko razem mogą sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem. A to, co jest potrzebne światu w czasach nienawiści, złości i nieporozumień, to miłość oraz wzajemna pomoc.

Premiera spektaklu w reżyserii Adama Biernackiego odbyła się 20 maja. W ciągu pierwszego tygodnia „Królewnę Śnieżkę” obejrzało ponad dwa tysiące dzieci. Efektowna scenografia, baśniowe kostiumy oraz muzyka to jedne z najczęściej wymienianych atutów przedstawienia.

– Baśnie mają nadzwyczajną umiejętność rozwijania wyobraźni młodego widza. Uczą nasze dzieci uczciwości, bezinteresownej pomocy oraz chwytania się dobra w sytuacjach, które
są trudne, bo dobro jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Dlatego warto rozwijać
w naszych milusińskich chęć do oglądania baśni, przebywania w teatrze. Tam dzieje się magia, pozwólmy dzieciom tego doświadczyć – mówi Urszula Mazur, odtwórczyni roli Śnieżki.

Teatr Dramatyczny zaprasza dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami na weekendowe pokazy spektaklu: 3 i 4 czerwca o godz. 16.00. Bilety na przedstawienie w cenie: 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy), dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/kupbilet.

Po sobotnim przedstawieniu na najmłodszych widzów czekają dodatkowe atrakcje m.in. wspólne malowanie, okazja do zrobienia zdjęć z aktorami oraz niespodzianki przygotowane przez księgarnię dla dzieci „Trzy Kropki”.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!