Dotknij Teatru 2014

Dotknij Teatru 2014

Zapraszamy do współtworzenia ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zaproszenie do współtworzenia akcji kierujemy do teatrów instytucjonalnych, prywatnych, domów kultury, muzeów, galerii, fundacji, stowarzyszeń, zespołów teatralnych i artystów niezależnych oraz wszystkich zainteresowanych wspólnym świętowaniem Międzynarodowego Dnia Teatru.  Prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do 3 lutego 2014 roku na adres regionalnego koordynatora Dotknij teatru.

Dotknij teatru to program artystyczno-edukacyjny, który poprzez różnorodne działania – czytania dramatów, projekcje, próby otwarte, spotkania, warsztaty, wystawy czy wykłady – zachęca widzów do aktywnego uczestnictwa w życiu teatralnym. Tegoroczna akcja Dotknij teatru odbędzie się między 27 marca a 6 kwietnia 2014 roku.

Dotknij teatru po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2010 roku przez łódzką Grupę Inicjatywną. Rok później w Warszawie powstał projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego Chodź do teatru!, który zachęcał stołeczne teatry i organizacje do wspólnego działania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W 2012 roku inicjatorzy obu akcji postanowili połączyć siły i pod nazwą Dotknij teatru poszerzyć formułę zapraszając do programu Mazowsze, Śląsk i Wielkopolskę. W 2012 roku wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru w Łodzi, w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku. W 2013 roku program objął kolejne województwa. W 45 miastach całej Polski odbyło się ponad 580 wydarzeń. Sposób przygotowania akcji w poszczególnych regionach jest różnorodny. W Łodzi utworzono fundusz, z którego pokrywane są koszty organizacji, reklamy i promocji, w pozostałych regionach teatry same pokrywają koszty organizacyjne, środki na promocję zapewniają władze lokalne lub inni partnerzy.

Więcej informacji: www.dotknij-teatru.pl, www.instytut-teatralny.pl i https://www.facebook.com/dotknijteatru

Koordynator regionalny:

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE:
Martyna Faustyna Zaniewska, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
tel.: 85/ 74 99 198
e-mail: mzaniewska@dramatyczny.pl

Formularz zgłoszenia – kliknij!