Dofinansowanie na zakup oświetlenia

Dofinansowanie na zakup oświetlenia

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało nam dofinansowanie na zakup sprzętu oświetleniowego i multimedialnego. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Infrastruktura kultury 2021”.

 

 

Celem zadania jest zakup sprzętu scenotechnicznego na potrzeby codziennej działalności Teatru. Nasza instytucja jest miejscem o niezwykle bogatej tradycji, która w 2019 roku świętowała jubileusz 75-lecia. Ta długa historia wiąże się nieodzownie ze stanem infrastrukturalnym budynku i jego wyposażeniem. Teatr został wybudowany w 1938 roku, a następnie odbudowany po wojnie, w 1948 roku. Od tamtego czasu, a więc w ciągu 70 lat, budynek nie był ani razu gruntownie remontowany.

 

– Dziękuję Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za kolejne dofinansowanie. Dzięki wsparciu w poprzednich latach mogliśmy już zadbać o wyposażenie teatru w sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy oraz multimedialny. Mimo tego potrzeby związane ze scenotechniką są w dalszym ciągu duże. Cieszę się, że w tym roku będziemy mogli zrealizować drugi etap tego zadania – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Często brakuje nam sprzętów będących standardem wyposażenia nie tylko w teatrach, lecz także w innych obiektach. Teatr nieustannie dąży do podnoszenia jakości wystawianych sztuk, a przyznana dotacja może to ułatwić w trakcie rozpoczynjącej się w tym roku modernizacji.

 

– Cieszymy się z przyznanych funduszy na zakup sprzętu, ponieważ usprawni to funkcjonowanie Teatru w najbliższym czasie. Aby w trakcie remontu móc prowadzić dalszą działalność, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie, którego będziemy mogli używać do prezentacji spektakli poza naszą siedzibą. Zakupione elementy oświetlenia i multimediów będą wielofunkcyjne, ponieważ najpierw zostaną wykorzystane mobilnie, w czasie gdy w teatrze będzie trwała modernizacja, a następnie po jego zakończeniu w odnowionym budynku – dodaje Martyna Zaniewska, Zastępca Dyrektora.

 

Na realizację zadania pozyskaliśmy 195 000 zł.