„Cicho… sza…” z dofinansowaniem MKiDN

„Cicho… sza…” z dofinansowaniem MKiDN

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację kolejnego projektu. Tym razem, dzięki dotacji z programu „Kultura Dostępna” powstanie spektakl „Cicho… sza…”.

„Cicho… sza…” to przedstawienie, które będzie skierowane do dzieci ze spektrum autyzmu. Spektakl wyreżyseruje Adam Biernacki – reżyser znany białostockiej widowni, z realizacji „Emocjałek”, czy „Królewny Śnieżki”. Treść powstającej sztuki oraz rozwiązania inscenizacyjne będą konsultowane z terapeutami i psychologami. Partnerami zadania są Fundacja Rozwoju Sportu i Rehabilitacji oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Teatr Dramatyczny pozyskał na projekt 95 000 zł.

 

 

– Nasza Fundacja od lat pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Prowadzimy zajęcia teatralne jako jedną z form terapii. Cieszymy się, że nasza działalność została zauważona, a poważna instytucja kultury, jaką jest teatr, dostrzega także takich odbiorców. Realizacja zadania będzie dla nas ciekawym wyzwaniem. Najbardziej cieszy mnie fakt, że projekt ten sprawi, że na twarzach naszych podopiecznych pojawi się uśmiech – mówi Tomasz Juchimowicz, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Sportu i Rehabilitacji.

 

 

W tym roku pozyskaliśmy już dotacje na realizację dwóch innych projektów. Zadanie „Wolne dziecko” otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. W ramach dofinansowania z programu  „Infrastruktura kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatr Dramatyczny będzie mógł zakupić sprzęt oświetleniowy i multimedialny.