Bilet za 250 groszy

Bilet za 250 groszy

Z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce, w sobotę 23 maja 2015 roku, w Dniu Teatru Publicznego, będziecie Państwo mogli obejrzeć spektakl w specjalnej cenie: 250 groszy. Zapraszamy o godz. 20.00 na „Guguły” Wioletty Grzegorzewskiej w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur. Akcja „Bilet za 250 groszy” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jej koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Bilety na spektakl do kupienia wyłącznie w kasie Teatru od wtorku, 12 maja.

Kasa czynna jest w godz. 14.00 – 20.00.

Jedna osoba może kupić maksymalnie pięć biletów.

 

O „Gugułach”:

Hektary to wieś jak każda inna w Polsce. Lata 80. Błoto, procesje, okolicznościowe festyny, zapach ziemi, bzyczenie much, litanie odmawiane pod przydrożnymi krzyżami i … tęsknota za tym, co trwałe, odwieczne i powtarzalne. Miejsce, gdzie czas płynie „inaczej”, a minuty zastępują koronki i zdrowaśki. „Guguły” to historia dojrzewania w takiej Polsce tych, którzy nigdy Hektarów nie opuszczą, ale i tych, którzy wyjadą zaludniać miasta. Dziwną prawidłowością jest proces amnezji: „Im dalej udało mi się dojść, tym słabiej widzę skąd idę”. Tylko echo powtarza: „Ty wieś opuścisz, wieś ciebie nigdy”. Tej wsi przyglądamy się uważnie!

Realizatorzy:

Reżyseria – Agnieszka Korytkowska-Mazur
Scenariusz teatru obrzędowego – Robert Wasilewski
Adaptacja powieści „Guguły” – Agnieszka Korytkowska-Mazur
Scenografia – Jacek Malinowski
Choreografia – Maciej Zakliczyński
Opracowanie muzyczne – Robert Wasilewski
Inspicjent: Jerzy Taborski

Obsada:
Jolanta Borowska: Matka, Babka
Katarzyna Siergiej: Wioletta
Sławomir Popławski: Ojciec
Mateusz Witczuk: Inni, Mężczyzna z pociągu

Muzyka na żywo – Zespół Transkapela:
Robert Wasilewski
Ewa Wasilewska
Iga Wasilewska
Michał Mościcki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.