Bieżeńcy. Exodus – fotorelacja z prób

Bieżeńcy. Exodus – fotorelacja z prób

Tylko w sobotę i niedzielę będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć sztukę Dany Łukasińskiej „Bieżeńcy. Exodus”. Ten nietypowy spektakl odbywać się będzie w pociągu i w plenerze, gdzie nie będzie podziału na scenę i widownię, na aktorów i widzów. Wszyscy wsiądziemy do pociągu i na poszczególnych stacjach poznamy historię bieżeństwa.

Widzowie biorący udział w spektaklu staną się współuczestnikami losów bieżeńców. Za oknami pociągu miniemy miejsca, które uciekający mieszkańcy Wschodniej Polski widzieli sto lat wcześniej. Miniemy Sokoły, Roszki, Płonkę, Łapy… i dotrzemy w głąb proletariackiej Rosji. Każda z jedenastu scen odzwierciedli klimat tułaczej podróży, widzowie będą musieli wręczyć łapówkę carskiej straży, poczują ścisk, tłok i atmosferę ucieczki. Tak jak dla niemal 3 mln bieżeńców, tak i dla nas będzie to nowe, dziwne i niespodziewane doświadczenie.

Przypominamy, że spektakl rozpocznie się w sobotę i w niedzielę o godz. 18:00 na stacji PKP w Sokołach. Widzowie mogą skorzystać z transportu zapewnionego przez Teatr, którym wyruszą spod siedziby Teatru o godz. 17:00. Powrót zaplanowany jest o godz. 20:45 ze stacji PKP w Łapach. Ze względu na konieczność przejścia około 500 m w trakcie spektaklu, prosimy o założenie wygodnego obuwia.

Zapraszamy!

fot. Emilia Siemakowicz

bieżeńct_sokoły (79) bieżeńct_sokoły (32) bieżeńct_sokoły (34) bieżeńct_sokoły (29) bieżeńct_sokoły (25) bieżeńct_sokoły (12) bieżeńct_sokoły (16) bieżeńct_sokoły (49) bieżeńct_sokoły (47) bieżeńct_sokoły (64) bieżeńct_sokoły (73) bieżeńct_sokoły (69) bieżeńct_sokoły (68) bieżeńct_sokoły (66) bieżeńct_sokoły (70) bieżeńct_sokoły (75)