„Balladyna” za 500 groszy

„Balladyna” za 500 groszy

W najbliższą niedzielę (14 maja) spektakl „Balladyna” zostanie zaprezentowany z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego. Widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie, kupując bilety w cenie 5 zł.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być częścią wydarzenia organizowanego przez Instytut Teatralny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem zapraszamy widzów na „Balladynę”. Spektakl został niezwykle pozytywnie przyjęty nie tylko przez młodzież, ale i widzów dorosłych, ponieważ dotyka uniwersalnych prawd o mechanizmach władzy – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych będzie prowadzona 13 maja (od godz. 14.00) wyłącznie w Kasie Teatru. Jedna osoba będzie miała prawo kupić maksymalnie dwa bilety. Na przedstawienie nie jest prowadzona przedsprzedaż, ani nie są dokonywane rezerwacje.

– Ponieważ widzowie co roku czekają w długiej kolejce, a liczba miejsc jest ograniczona, postanowiliśmy przygotować dodatkową niespodziankę. Wszystkie osoby, którym nie uda się kupić biletów za 5 zł, będą mogły nabyć promocyjne bilety, w cenie 15 zł, na sobotni pokaz „Balladyny”, który odbędzie się o godz. 17.00 – dodaje Piotr Półtorak.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.