Archiwum Cyfrowe z kolejnym dofinansowaniem

Archiwum Cyfrowe z kolejnym dofinansowaniem

Już po raz trzeci otrzymaliśmy dofinansowanie z programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2020 roku będziemy realizować projekt „Archiwum Cyfrowe Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – etap III”. Dzięki dotacji możliwe będzie zdigitalizowanie kolejnej części zbioru archiwum artystycznego. W tym roku pozyskaliśmy już dotacje na realizację trzech innych projektów. Zadanie „Wolne dziecko” otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. W ramach dofinansowania z programu  „Infrastruktura kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatr Dramatyczny będzie mógł zakupić sprzęt oświetleniowy i multimedialny. Dzięki wsparciu z programu „Kultura Dostępna” będziemy mogli zrealizować spektakl „Cicho… sza…” dla dzieci ze spektrum autyzmu.

 

 

– Cieszę się, że nasze kolejne pomysły zyskują tak wysokie oceny i możliwość realizacji. Digitalizacja zasobów archiwum artystycznego będzie kontynuacją prac rozpoczętych w 2018 roku. Spektakl „Cicho… sza…” to natomiast zupełna nowość w naszej ofercie. Wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie, ale z pewnością pomoże wzbogacić ofertę naszej instytucji i otworzy ją na potrzeby osób, które do tej pory rzadko lub w ogóle nie gościły w naszych progach – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

 

Kwota dofinansowania to 75 250,00 zł.