„Antyhona” w promocyjnej cenie

„Antyhona” w promocyjnej cenie

 1 i 2 marca ponownie będziecie  mogli Państwo zobaczyć spektakl „Antyhona”. Tym razem, aby obejrzeć to przedstawienie, macie okazję kupić dwa bilety w cenie jednego!

Prapremiera przedstawienia w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur odbyła się 6 września 2013 roku w Krynkach, premiera zaś 29 września 2013 roku na białostockim Placu Jana Pawła II w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Spektakl opowiada historię klątwy rzuconej na Kreona i ród Labdakidów, która po stuleciach ziszcza się w Krynkach. Antygona, podobnie jak Teresa, to młode dziewczyny działające w pojedynkę przeciw nepotycznej rodzinie, nie mogącej utracić władzy, która gwarantuje jej status quo. Racje stron się wykluczają, a kompromis jest niemożliwy. Historia antyczna ma swoje odbicie w lokalnych podaniach.

„Antyhona” jest ewenementem w skali Polski, powstała na pograniczu polsko-białoruskim, we współpracy z artystami z Białorusi. Przedstawienie dotyka problemu, który do tej pory nie był tematem ożywionych dyskusji. Po raz pierwszy kwestia „prostowania granic” polsko-białoruskich pokazana jest w artystycznej formie. Nawiązanie do antyku nadaje historii polsko-białoruskiego pogranicza z 1947 roku znamion uniwersalnych, zrozumiałych na każdej szerokości geograficznej.

Na scenie, obok aktorów Teatru Dramatycznego, wystąpią gościnnie: Aleś Malčanaǔ z Narodowego Teatru Akademickiego im. Janka Kupały w Mińsku, Grzegorz Falkowski – aktor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Marta Ledwoń z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz Marek Szkoda.

Z myślą o wszystkich widzach, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć scenicznej odsłony spektaklu, przygotowaliśmy promocję. Wszystkie chętne osoby mogą kupić dwa bilety
na spektakl w cenie jednego. Promocja dotyczy biletów normalnych na przedstawienie, które będzie można obejrzeć 1 i 2 marca o godz. 19.30. Promocyjne bilety dostępne są wyłącznie
w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do niedzieli w godz. 14.00 – 20.00.