„Antyhona” w konkursie Podlaska Marka Roku 2013!

„Antyhona” w konkursie Podlaska Marka Roku 2013!

Miło nam poinformować, że spektakl „Antyhona” został zgłoszony do konkursu Podlaska Marka Roku 2013! Serdecznie dziękujemy za docenienie naszego przedstawienia, które powstało w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

Podlaska Marka Roku to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 10 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski

Prapremiera przedstawienia w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur odbyła się 6 września 2013 roku w Krynkach, premiera zaś 29 września 2013 roku na białostockim Placu Jana Pawła II w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Spektakl opowiada historię klątwy rzuconej na Kreona i ród Labdakidów, która po stuleciach ziszcza się w Krynkach. Antygona, podobnie jak Teresa, to młode dziewczyny działające w pojedynkę przeciw nepotycznej rodzinie, nie mogącej utracić władzy, która gwarantuje jej status quo. Racje stron się wykluczają, a kompromis jest niemożliwy. Historia antyczna ma swoje odbicie w lokalnych podaniach.

„Antyhona” ponownie zagości na deskach naszego Teatru już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy na spektakle 1 i 2 marca, o godz. 19.30.

Zapraszamy!