Aktorskie „Pojedynki” powracają

Aktorskie „Pojedynki” powracają

W środę, 14 stycznia na „Scenę na dolę” powracają teatralne „Pojedynki”. W Wariatka Restaurant & Cocktail Bar, przy ul. Elektrycznej 12, będzie można zobaczyć: Piotra Szekowskiego oraz Mateusza Witczuka. Początek aktorskich zmagań o godz. 18.00.

„Pojedynki” to projekt, który zainicjowaliśmy w ubiegłym sezonie artystycznym. Aktorskie zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, dlatego wraz z Nowym Rokiem wydarzenie powraca na czwartą, teatralną scenę. To wydarzenie specjalnie wymyślane i tworzone danego wieczoru. W trakcie kolejnych odsłon aktorzy na oczach publiczności zmieniają się w postaci, w danym momencie tworzą nową, nieistniejącą jeszcze chwilę temu, wciągającą rzeczywistość. Tym razem na „Scenie na dole” zmierzą się: Piotr Szekowski oraz Mateusz Witczuk.

Widzowie jak zwykle mają szansę stworzyć własny scenariusz tego wieczoru. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schematu:

– „postać” (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze.
– „miejsce” (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia, w którym znajduje się opisana wcześniej postać,
– „zdarzenie” (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl. Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają zaproszenia na spektakle. Bilety na „Pojedynek” w cenie  15 zł dostępne są w Kasie Teatru. Ilość miejsc ograniczona!