Akcja 60+kultura w Teatrze Dramatycznym

Akcja 60+kultura w Teatrze Dramatycznym

Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów koncerty, warsztaty , spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym (3D) – takie atrakcje czekają na seniorów w ostatni weekend września w 126 miejscowościach w całej Polsce.

 

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów , organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

 

Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce w 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, a nawet parki krajobrazowe. W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zapraszamy widzów na dwa spektakle:

 

  • „Św. Idiota” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (28 września o godz. 19.00),
  • „Rewizor” Narodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej (29 września o godz. 19.00).

 

Na Widzów powyżej 60 roku życia czeka pula bezpłatnych wejściówek na spektakle. Spośród 30 wejściówek na każdy ze spektakli jedna osoba może odebrać jedną wejściówkę.