60+kultura – „Tango Prohibicja”
300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura” – pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” –
odbędzie się 26 – 27 września br. (sobota-niedziela).
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku włącza się do akcji „60+kultura”
i w ostatni weekend września zaprasza na spektakl „Tango Prohibicja” w specjalnej cenie – 10 zł.
„Tango Prohibicja” to przedstawienie z muzyką na żywo, w którym dominują elementy musicalu i kabaretu, bazujące na polskich piosenkach z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterami spektaklu są członkowie Magicznego Ensemblu, którzy z najnowszym programem chcieliby dołączyć kabaret Prohibicja do elity lokali rozrywkowych miasta. Galerię postaci tworzą: ambitny i zazdrosny dyrektor, jego rozwiązła żona, narwany niespełniony ułan, pokorna sierota i typ spod ciemnej gwiazdy. Publiczność aktywnie bierze udział w przedstawieniu, w trakcie którego grane i śpiewane piosenki o miłości i nienawiści, tęsknocie i niespełnieniu prowokują bohaterów i widzów do niespodziewanych zachowań. Atrybuty udanego wieczoru to alkohol, papierosy, muzyka, taniec, śpiew, czyli kwintesencja rozrywki międzywojnia, które właśnie dobiega końca, a nadzieja na pokój na świecie słabnie z fajerwerkami w tle.
Zapraszamy wszystkie Panie i Panów w wieku 60+
Bilety na spektakl „Tango Prohibicja” w specjalnej cenie 10 zł dostępne są w Kasie Teatru.
Aby skorzystać z promocji wystarczy przy zakupie biletu przedstawić dokument potwierdzający wiek 60+
Kasa Teatru jest czynna:
od wtorku do soboty w godz. 14.00 – 20.00
w niedzielę w godz. 16.00 – 20.00 lub na godzinę przed spektaklem.
tel. 85 74 99 175
Rezerwacje:
tel. 85 74 99 185
rezerwacje@dramatyczny.pl
Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.
Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011 r., wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.
Wykaz uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty pojawią się na stronie www.mkidn.gov.pl. Informacje będzie można również znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.
KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl
e z muzyką na żywo, w którym dominują elementy musicalu i kabaretu, bazujące na polskich piosenkach z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterami spektaklu są członkowie Magicznego Ensemblu, którzy z najnowszym programem chcieliby dołączyć kabaret Prohibicja do elity lokali rozrywkowych miasta. Galerię postaci tworzą: ambitny i zazdrosny dyrektor, jego rozwiązła żona, narwany niespełniony ułan, pokorna sierota i typ spod ciemnej gwiazdy. Publiczność aktywnie bierze udział w przedstawieniu, w trakcie którego grane i śpiewane piosenki o miłości i nienawiści, tęsknocie i niespełnieniu prowokują bohaterów i widzów do niespodziewanych zachowań. Atrybuty udanego wieczoru to alkohol, papierosy, muzyka, taniec, śpiew, czyli kwintesencja rozrywki międzywojnia, które właśnie dobiega końca, a nadzieja na pokój na świecie słabnie z fajerwerkami w tle.