Grzegorz Kasdepke

Emocjałki (na podstawie „Wielkiej księgi uczuć”)

Czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć wraz z Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podczas fascynującej wyprawy pod namiot pełen uczuć!

„Emocjałki” to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jedyna okazja do scenicznego spotkania z  bohaterami kultowej „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

Na początku 2016 roku spektakl został  zaprezentowany w wybranych  placówkach edukacyjnych  województwa podlaskiego, w listopadzie powraca na scenę Teatru Dramatycznego.

Więcej o realizacji projektu.

 
Spektakl można obejrzeć:
 • 7 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 7 listopada o godz. 12.00
 • 8 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 8 listopada o godz. 12.00
 • 9 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 14 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 17 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 21 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 28 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 29 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 30 listopada o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 8 grudnia o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)
 • 15 grudnia o godz. 10.00 (spektakl dla szkół)

 

Prapremiera: 29 października 2015 r. 

Scena Foyer

Czas trwania spektaklu: ok. 50 min

Cena biletu: 20 zł

Realizatorzy: 

Scenariusz, reżyseria i scenografia - Adam Biernacki
na podstawie "Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke
z wykorzystaniem wierszy Danuty Wawiłow i Natalii Usenko
Asystent reżysera - Justyna Godlewska-Kruczkowska
Asystent scenografa - Jagoda Niewiadomska
Kostiumy - Ilona Rechnio
Muzyka - Konrad Wantrych
Wizualizacje - Michał Mróz

Obsada:
Dorota Białkowska (gościnnie)
Justyna Godlewska-Kruczkowska
Rafał Olszewski/Patryk Ołdziejewski

Specjalne podziękowania dla Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej za współpracę przy tworzeniu scenariusza spektaklu, dla pani Elżbiety Wysockiej za wykonanie patchworków własnego projektu oraz dla Piotra Szekowskiego za użyczenie głosu Pajacykowi.

Do realizacji spektaklu wykorzystano prace plastyczne oraz literackie uczniów klasy III B ze Szkoły Podstawowej
nr 6 im. J. Iwaszkiewicza w Białymstoku, przygotowane pod opieką wychowawczyni - Katarzyny Sadowskiej.

Przedstawienie zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku 
dla twórców profesjonalnych.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl

dorman_konkurs_logo
2.it_logo_na ulotki i www

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-szare

Projekt plakatu: Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach

Autor zdjęć: Bartek Warzecha

Recenzje:

"(...)najnowszy spektakl Dramatycznego to widowisko sympatyczne, zabawne, w lekki sposób opowiadające o rzeczach bynajmniej nie lekkich. Jak tu bowiem poradzić sobie z emocjami, gdy ma się lat 4, 5, 6 i gdy się pewnych uczuć opanowujących małe serduszko zupełnie nie rozumie? Małe dzieci przeżywają duże emocje, pewnych rzeczy nie pojmują i rozważają je po swojemu: czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy możemy przestraszyć strach i pokonać wstrętny wstręt? I odpędzić jakieś trudne uczucie? (...) Spektakl jest multimedialny - fantastycznie ożywają w nim prawdziwe rysunki białostockich uczniów, ma swój rytm (m.in. swingujący), sporo w nim nieźle zaśpiewanych piosenek i rymowanek. Naturalnie i zabawnie wypadają aktorzy - Rafał Olszewski (w roli Bodzia z lokiem-irokezem na czubku głowy i garniturku w chmurki), Justyna Godlewska-Kruczkowska (tupiąca nóżką Rozalka) czy gościnnie Dorota Białkowska (uśmiechnięta pani przedszkolanka)."

Monika Żmijewska, "Celowanie w aktora, czyli jak widzom puszczają emocje", Gazeta Wyborcza Białystok, 5 listopada 2016 r.

 

"Docenić też trzeba pracę włożoną w przedstawienie. Ciekawe historie o emocjach (może zbyt niezrozumiale dla najmniejszych dzieci?), aktorów mających dobry kontakt z dziećmi i pomysł na interakcję. Mocną stroną spektaklu jest też muzyka i aranżacje piosenek autorstwa Konrada Wantrycha. Całości dopełniają kolorowe kostiumy Ilony Rechnio i patchworki Elżbiety Wysockiej. Do realizacji spektaklu wykorzystano także prace plastyczne oraz literackie uczniów klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Iwaszkiewicza w Białymstoku. Stały się one podstawą wizualizacji Michała Mroza."

Anna Dycha, "Wojna na poduszki w Dramatycznym. Jak radzić sobie z emocjami?", Bialystokonline.pl, 3 listopada 2016 r.