Zespół

Malina Prześluga

1983

Malina Prześluga

1983

Dorobek zawodowy:

Dramatopisarka, pisarka, kulturoznawczyni, autorka książek dla dzieci oraz ponad pięćdziesięciu dramatów, kierowniczka literacka i dramaturżka Teatru Animacji w Poznaniu. Siedem jej sztuk opublikował miesięcznik „Dialog”, czternaście ukazało się drukiem w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”.

 

Laureatka m.in. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (dwukrotnie: 2020 Debil, 2022 Jeszcze tu jesteś), Ogólnopolskiego Konkursu Dramaturgicznego Strefy Kontaktu (trzykrotnie: 2015 Garnitur prezydenta, 2017 Nie ma, 2021 Kobieta i życie), Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2013 Chodź na słówko, 2016 Smoki), konkursu Metafory Rzeczywistości (2013 Kwaśne mleko).

 

Otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dokonania w dziedzinie literatury i dramaturgii dla dzieci, Medal Młodej Sztuki oraz Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

W 2020 roku uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania. Jej dramaty zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, grane są w teatrach w Polsce i za granicą.